Tak pomagają jastrzębianie!

Tak pomagają jastrzębianie!

4 samochody wypełnione po brzegi kocami, kołdrami czy poduszkami wyjechały do potrzebujących. Ciepłe rzeczy zostały zebrane podczas akcji Młodzieżowej Rady Miasta.

Odzież zimowa, poduszki, koce, kołdry czy środki czystości za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej trafiły do osób zmagających się z problemem bezdomności. Rzeczy, które pomogą potrzebującym przetrwać zimę, zbierała Młodzieżowa Rada Miasta. Można je było przynosić w czterech wyznaczonych terminach przed kino Centrum.

Jak zaznacza dyrektorka jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Klaudia Nietrzebka, pomoc ta była szczególnie potrzebna:

  • Cieszy nas każda inicjatywa, która pozwala pomagać. W tym roku warunki atmosferyczne są wyjątkowo trudne, stąd też duże zapotrzebowanie na kołdry, koce, ciepłe poduszki czy swetry – tłumaczy.

Jak podkreśla jedna z organizatorek akcji, Agata Piotrkowska, hojność jastrzębian, przekroczyła wszystkie oczekiwania:

  • Jestem bardzo zadowolona ze zbiórki. Otrzymaliśmy ogromną pomoc od mieszkańców. Nie spodziewaliśmy się, że zbierzemy aż tyle zupełnie nowych rzeczy. Już w poprzednim roku organizowaliśmy akcję „Ciepłe święta”, podczas której zbieraliśmy ubrania dla potrzebujących. Wówczas zbiórka miała nieco inną formułę – przed kinem „Centrum” postawiliśmy wieszak, na którym można było zostawić niepotrzebne ubrania i każdy zainteresowany mógł sobie je zabrać. W tym roku chcieliśmy zorganizować coś podobnego, jednakże po spotkaniu, między innymi z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej, uznaliśmy, że bardziej potrzebne będą koce czy kołdry – podkreśla Agata Piotrkowska.

Wtóruje jej Klaudia Nietrzebka:

  • Bardzo się też cieszę, że Młodzieżowa Rada Miasta skontaktowała się z nami przed tą akcją i zapytała, co jest potrzebne. To świetnie, że są osoby, które chcą pomóc, ale ważne też, by forma pomocy była adekwatna do potrzeb osób, które się po nią zgłaszają – mówi dyrektor jastrzębskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zebrane przedmioty zapełniły 4 samochody Straży Miejskiej. Ta – wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej – zawiozła je do ogrzewalni oraz rozdała osobom potrzebującym na terenie miasta.

  • Każdy człowiek może pogubić się w życiu. Trzeba mu, po prostu, trochę pomóc, by mógł się odnaleźć. Wierzę, że nawet takie małe działania mogą coś zmienić – pokazać drugiemu człowiekowi, że jest dla nas ważny – deklaruje Agata Piotrkowska

Osoby potrzebujące przez cały czas mogą zgłaszać się do Ośrodka Pomocy Społecznej. Tam pomoc udzielana jest im na bieżąco.

źródło treści oraz fotografii: jastrzebie.pl ; Młodzieżowa Rada Miasta

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *