''TO DOCENIENIE CAŁEGO KLUBU''

''TO DOCENIENIE CAŁEGO KLUBU''

„Trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber jest selekcjonerem reprezentacji Polski” – nad tym faktem zdążyliśmy już przejść do porządku dziennego. Słowacki szkoleniowiec na oficjalnej konferencji prasowej oraz wywiadach nie ukrywa, że traktuje tę nominację jako wyróżnienie dla całego jastrzębskiego hokeja!

 Nominacja na selekcjonera reprezentacji Polski to na pewno docenienie mojej pracy, ale nie tylko. To docenienie pracy całego Jastrzębia i tego, jak funkcjonujemy w JKH GKS. To także docenienie pracy zawodników, którzy wywalczyli te wyniki. To również docenienie Leszka Laszkiewicza i Rafała Bernackiego, który cały czas są ze mną. To moi najbliżsi współpracownicy, z którymi podejmuję wszystkie decyzje – mówił Robert Kalaber na oficjalnej konferencji prasowej w Polskim Związku Hokeja na Lodzie.

Prezes PZHL Mirosław Minkina nie ukrywa, że o nominacji dla Roberta Kalabera zadecydowały sukcesy z JKH GKS Jastrzębie, ale także pracowitość, „wielkie serce” i odwaga Słowaka. – Pan Kalaber stawia z odwagą na polskich zawodników i ma doskonałe rozeznanie, jeśli chodzi o polski rynek hokejowy. Ostatnie lata pokazały, że na koncie pana Roberta znalazło się kilka trofeów. Są tam Puchary Polski, a jednym z największych osiągnięć jest Puchar Wyszehradzki. Mogę o nowym selekcjonerze mówić wyłącznie w samych superlatywach – podkreślił Minkina.

Jak wiadomo, trener Robert Kalaber będzie łączył pracę w naszym klubie z misją selekcjonera reprezentacji Polski. Na takie rozwiązanie zgodził się zarząd JKH GKS Jastrzębie. W związku z tym może pojawić się wątpliwości, czy Słowak nie będzie za mocno „stawiał na swoich z Jastrzębia”. Robert Kalaber odpowiedział jasno. – Na pewno w kadrze będą „moi” zawodnicy i to mogę obiecać. Ale zarazem będzie tak, że dla tych „swoich” zawodników będę jeszcze bardziej surowy w nominacjach do kadry, aby nikt nie mógł zarzucić, że dane powołanie nie jest uprawnione – zaznaczył Robert Kalaber.

źródło: JKH

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *