To już siedemnaste zwycięstwo!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie śrubują serię zwycięstw w pierwszej części sezonu 2019/2020! W niedzielny wieczór nasz zespół pokonał po interesującym pojedynku Energę Toruń i jest to już siedemnasta wygrana w rozgrywkach. Oznacza to, że podopieczni Roberta Kalabera przystąpią do finałów Pucharu Polski z pierwszej pozycji.

Mecz w Toruniu mógł się podobać. „Stalowe Pierniki” w drugim starciu z JKH GKS udowodniły, że stosunkowo niska pozycja w tabeli nie odzwierciedla ich potencjału. Wynik spotkania niespodziewanie, bo podczas gry w osłabieniu, otworzyli gospodarze. Gdy na ławce kar zasiadał Artiom Sadrietniow, do bramki strzeżonej przez Ondreja Raszkę trafił Bartosz Fraszko. Na szczęście na odpowiedź nie musieliśmy czekać długo i już w 13. minucie po udanej i szybkiej kontrze Radosław Nalewajka wyrównał stan meczu.

Najwięcej goli w tym dniu oglądaliśmy w drugiej odsłonie. Najpierw jastrzębianie po raz pierwszy uzyskali prowadzenie dzięki trafieniu Patryka Matusika, ale niebawem gospodarze odgryźli się bramką Denisa Siergiuszkina. W 35. minucie mogło być już 3:2 dla JKH GKS, ale sędziowie po konsultacji nie uznali gola dla naszego zespołu. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze i na sekundy przed syreną trzecią bramkę dla gości zdobył Henrich Jabornik, przy której nie bez winy był golkiper Energi, Krzysztof Bojanowski.

„Za karę” na trzecią partię w charakterze bramkarza gospodarzy wyjechał Patrik Spieszny. W tejże ostatniej tercji jastrzębianie postawili „kropkę nad i”, gdy w 47. minucie po znakomitym uderzeniu Kamila Górnego po stronie gości pojawiła się upragniona czwórka. Wprawdzie w końcówce rywale zdołali jeszcze odzyskać kontakt, ale ostatecznie trzy punkty pojechały na Leśną.

Po dalekim wyjeździe do Torunia nasz zespół czeka teraz domowy pojedynek z Lotosem PKH Gdańsk, którym zakończymy drugą rundę spotkań. Mecz ten odbędzie się na Jastorze w najbliższy wtorek, 19 listopada o godz. 18:00. Natomiast w kolejny piątek nasi hokeiści podejmą w premierowym starciu trzeciej rundy… Energę Toruń.

17 listopada 2019, Toruń, 17:00
Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
1:0 Fraszko (Kozłow) 08:23 4/5
1:1 R. Nalewajka (Paś, Jass) 12:59
1:2 Matusik (Gimiński, Wałęga) 23:36
2:2 Sierguszkin (Sadrietdniow, Fieofanow) 26:21 5/4
2:3 Jabornik (Iossafov, Kostek) 39:54
2:4 Górny (Paś, Urbanowicz) 46:53
3:4 Sierguszkin 53:52

Energa Toruń: Bojanowski (od 40:01 Spieszny) – Zieliński, A. Jaworski, J. Jaworski, Fraszko, Kalinowski – Jeriomienko, Kozłow, Sadrietniow, Fieofanow, Siergiuszkin – Grebeniuk, Skólmowski, Wołżankin, Szkodienko, Olszewski – Gazda, Mazurkiewicz, Naparło.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Matusik, Górny, Urbanowicz, Jarosz, Sawicki – Jabornik, Kostek, Iossafov, Rohtla, Kasperlik – Jass, Auvinen, Wałęga, Paś, R. Nalewajka – Michałowski, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk.

Strzały: 31 – 41 / Kary: 8 – 10 / Widzów: 1 140.
Sędziowali: Mariusz Smura, Robert Długi (główni) oraz Sebastian Machel, Mateusz Niżnik (liniiowi).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *