Trefl Gdańsk rywalem Pomarańczowych w ćwierćfinale Pucharu Polski

Trefl Gdańsk rywalem Pomarańczowych w ćwierćfinale Pucharu Polski

W poniedziałek w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki odbyło się losowanie ćwierćfinału Pucharu Polski. W jego wyniku w tej fazie rozgrywek przeciwnikiem naszej drużyny będzie Trefl Gdańsk.

W ¼ finału Pucharu Polski wystąpi osiem drużyn. W gronie tym znalazło się sześć najlepszych drużyn PlusLigi po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego oraz dwie drużyny wyłonione z wcześniejszych etapów eliminacji. Stawkę ćwierćfinalistów tworzą: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Grupa Azory ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, PGE Skra Bełchatów, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz dwie ekipy pierwszoligowe z KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn: Lechia Tomaszów Mazowiecki i BBTS Bielsko-Biała.

Przed losowaniem znane były wszystkie drużyny, które wywalczyły prawo gry w ćwierćfinałach, natomiast niewiadomą pozostaje miejsce, które zajmie na koniec półmetka fazy zasadniczej mistrz Polski – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie mają bowiem jeszcze do rozegrania (12 stycznia) zaległe spotkanie z BKS Visłą Bydgoszcz. Jeśli zdobędą w nim chociaż punkt, przeskoczą w tabeli liderującą w tym momencie ekipę Vervy Warszawa Orlen Paliwa.

Cztery pierwsze zespoły po pierwszej części fazy zasadniczej były rozstawione w losowaniu. Do nich dolosowano dwie pozostałe ekipy z PlusLigi oraz zespoły pierwszoligowe. Drużyny w ćwierćfinale rozegrają jeden mecz. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 14 i 15 stycznia 2020 roku. Wszystkie mecze pokaże na żywo Telewizja Polsat Sport (transmisje o godz. 17.30 i 20.30)

Turniej finałowy z udziałem czterech najlepszych drużyn odbędzie się w dniach 14-15 marca. Na ten moment nieznana jest lokalizacja rozegrania finału. Wiadomo tylko, że nie będzie to już – ja miało to miejsce w ostatnich kilku latach – Wrocław.

Wyniki losowania:

BBTS Bielsko-Biała – VERVA Warszawa/Grupa Azoty ZAKSA

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Grupa Azoty ZAKSA/VERVA Warszawa

Źródło: Jastrzębski Węgiel

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.