Turniej finałowy FiVB World Tour - kontuzja i... awans

Bartosz Łosiak z Jastrzębia-Zdroju i Piotr Kantor z Sosnowca dość szczęśliwie przebrnęli fazę grupową turnieju finałowego FiVB World Tour, który rozgrywany jest w stolicy Włoch, Rzymie.

Wczoraj reprezentanci Polscy zmierzyli się z łotewską parą Martins Plavins i Edgars Tocs. Był to pierwszy mecz Łosiaka i Kantora od półfinału Mistrzostw Europy, w którym kontuzji doznał ten drugi.
Niestety, już na początku uraz Kantora dał o sobie znać (przy stanie 7:8 potrzebna była pomoc medyczna) i chociaż Polacy dokończyli pierwszą odsłonę (18:21), to do drugiej partii już nie przystąpili.

Z kolei dzisiaj miał się odbyć mecz o pozostanie w turnieju, w którym rywalem zeszłorocznych mistrzów kraju, mieli być aktualni mistrzowie Polski Michał Bryl i Grzegorz Fijałek. Do pojedynku jednak nie doszło z powodu… kontuzji przeciwników, a konkretnie Bryla, dzięki czemu Łosiak z Kantorem awansowali do fazy play-off.

Czy jednak przystąpią do boju w I rundzie, gdzie ich rywalem będą reprezentanci Kataru – Cherif Younaousse i Ahmed Tijan, tego jeszcze nie wiadomo.

Wyniki grupy F

Półfinały
Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar (Estonia) – Michał Bryl / Grzegorz Fijałek – 2:0 (22:20, 22:20)
Martins Plavins i Edgars Tocs (Łotwa) – Bartosz Łosiak / Piotr Kantor – 2:0 (21:18, 21:0)

o 3 miejsce
Bartosz Łosiak / Piotr Kantor – Michał Bryl / Grzegorz Fijałek – 2:0 w.o.

Finał
Martins Plavins i Edgars Tocs – Kusti Nõlvak / Mart Tiisaar – 2:0 (21:14, 21:18)

Źródło: Olza Sport