"UDANA WIZYTA!", PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PO SPOTKANIU Z MILOŠEM ZEMANEM W PRADZE

"UDANA WIZYTA!", PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PO SPOTKANIU Z MILOŠEM ZEMANEM W PRADZE

Prezydent Andrzej Duda złożył w środę roboczą wizytę w Czechach, gdzie w Pradze spotkał się z prezydentem Milošem Zemanem. Rozmowy dotyczyły m.in. stanu negocjacji unijnego budżetu oraz współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

– Powinniśmy wspierać Polskę i Węgry w kwestii sporu z Komisją Europejską – stwierdził po spotkaniu z polskim prezydentem Miloš Zeman. Podkreślił też, że KE jest „wyłącznie organem administracyjnym”. – To organ urzędników, to nie jest rząd europejski – oświadczył czeski prezydent.

– Cieszę się, że mamy z panem prezydentem takie samo stanowisko. Wszystko, co jest stanowione w ramach UE przez wszelkie jej instytucje, zawsze musi się mieścić w obrębie traktatów. To ma znaczenie fundamentalne. Traktaty UE są najważniejsze i wszystkie akty niższej rangi muszą mieścić się granicach tych traktatów – mówił z kolei podczas spotkania z dziennikarzami Andrzej Duda.

Wieczorem, w nagraniu z pokładu samolotu wracającego do Warszawy udostępnionym na Twitterze, prezydent Andrzej Duda dodał zaś, że jest wdzięczny prezydentowi Zemanowi za słowa o solidarności państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej i zapewnienie, że Polska może liczyć na Czechy. – Wierzę, że działając razem w ramach UE, która jest Unią wolnych narodów i równych państw, stojąc ramię w ramię, pokonamy nie tylko pandemię koronawirusa, ale także wszystkie trudności gospodarcze, które ona wywołuje i wyjdziemy na prostą – stwierdził.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *