UJĘCIE OBYWATELSKIE NIETRZEŹWEGO MOTOROWERZYSTY

UJĘCIE OBYWATELSKIE NIETRZEŹWEGO MOTOROWERZYSTY

O nietrzeźwych kierujących, którym nie uszła płazem jazda pod wpływem alkoholu, informujemy Państwa dosyć często. W ten właśnie sposób chcemy pokazać skalę zagrożenia oraz ilość przypadków, które realnie zagrażają bezpieczeństwu poruszających się ulicami powiatu. Pijani kierowcy pojawiają się bowiem nader często stając się niejdnokrotnie sprawcą wielu zdarzeń drogowych. W minioną sobotę dzięki wzorowej postawie mieszkańców naszego miasta nietrzeźwy motorowerzysta został wyeliminowany z ruchu. Miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Wsiadając za kółko pod wpływem alkoholu musimy liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami jakimi są kara pozbawienia wolności lub kara aresztu, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kary te obowiązują niezależnie od tego, czy popełnimy przestępstwo czy wykroczenie. Kampanie informacyjne i policyjne akcje nigdy nie dają jednak 100% pewności, że żaden pijany nie wsiądzie za kierownicę.

Nawet po niewielkiej dawce alkoholu nasze reakcje są spowolnione, inaczej odbieramy bodźce zewnętrzne, poziom koncentracji spada.
W sobotę wieczorem na ulicy Wielkopolskiej, mieszkańcy naszego miasta nie pozwolili na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Świadkowie widząc, jak mężczyzna przewrócił się na motorowerze, po czym znów chciał wsiąść i odjechać, zareagowali. Policjanci na miejscu przebadali 42-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało ponad 1,5 promila.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *