UKRADŁA PRZEZ ZAKŁAD

UKRADŁA PRZEZ ZAKŁAD

W ręce policjantów wpadła nieletnia, która została ujęta przez ochronę sklepu ze skradzionymi rzeczami. 10-latka założyła się z koleżankami, że uda jej się ukraść coś ze sklepu. Losy młodej mieszkanki Jastrzębia zależą teraz od decyzji sądu rodzinnego. Młodzi ludzie, w grupie, dla poklasku popełniają czyny zabronione, spożywają alkohol i dopuszczają się zachowań zabronionych, czasem nawet agresywnych nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie będą musieli za to ponieść. Policja apeluje do rodziców, aby pamiętali o bezpieczeństwie swoich dzieci.

Niezbyt przyjemnie skończyło się niedzielne popołudnie dla młodej mieszkanki naszego miasta. 10-latka trafiła w ręce policjantów chwilę po tym, jak w jednym z supermarketów dokonała kradzieży pistacji o wartości około 15 złotych. Dziewczynka ukradła, gdyż założyła się z koleżankami, że uda jej się coś ukraść. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji nieletnia została przekazana pod opiekę opiekunów prawnych. Sprawa młodej mieszkanki naszego miasta już niebawem trafi do sądu rodzinnego, który zdecyduje o ich dalszym losie.


Często zachowanie dziecka zmienia się pod wpływem grupy rówieśniczej. Dzieci w obawie przed odrzuceniem dają się namówić do udziału w niebezpiecznych sytuacjach, czasem też krzywdzenia innych.
Aby temu przeciwdziałać:
Przekażmy dzieciom jasne zasady zachowania w szkole i poza nią,
Wyjaśnijmy konsekwencje łamania prawa, udziału w niebezpiecznych zabawach, stosowania agresji wobec innych,
Poznajmy kolegów dziecka i rozmawiajmy o ich sposobach wspólnego spędzania czasu.
Zapoznaj się z zachowaniami, które nazywane są przejawem demoralizacji:
wulgarne słownictwo,
wagarowanie,
wandalizm,
ucieczki z domu,
przedwczesne podejmowanie życia seksualnego,
stosowanie agresji, przemocy,
palenie papierosów,
spożywanie alkoholu,
zażywanie narkotyków,
udział w destrukcyjnych subkulturach, sektach.

źródło: policja jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.