UNIA ZNALAZŁA METODĘ...

UNIA ZNALAZŁA METODĘ...

Re-Plast Unia Oświęcim niestety przerwała serię zwycięstw naszego zespołu. W niedzielny wieczór wicemistrz Polski po bardzo dobrym hokejowym widowisku pokonał JKH GKS Jastrzębie na własnej tafli 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Honorowe trafienie po naszej stronie zapisał na swoje konto Maciej Urbanowicz. Różnicę zrobił po raz kolejny Clake Saunders, który kapitalnie spisywał się między słupkami oświęcimskiej bramki.

Spotkanie przy ul. Chemików mogło podobać się kibicom. W pierwszej tercji padł tylko jeden gol i był on dziełem Daniiła Oriechina. Rosjanin w 15. minucie wykorzystał rzut karny po faulu na Luce Kalanie. Na drugą odsłonę jastrzębianie wyszli z mocnym postanowieniem doprowadzenia do remisu, jednak już w 23. sekundzie stracili drugą bramkę za sprawą trafienia Ryana Glenna. W 29. minucie Unia mogła prowadzić już 3:0, jednak tym razem Patrika Nechvatala z karnego nie zdołał pokonać Eliezer Sherbatov. Ta sytuacja błyskawicznie zemściła się na gospodarzach, których skarcił trafieniem kontaktowym Maciej Urbanowicz w asyście Marka Hovorki i Romana Raca.

Ten gol uskrzydlił jastrzębian, jednak wciąż kapitalnie spisywał się Saunders. W 38. minucie naszemu zespołowi przyszło bronić się w podwójnym osłabieniu, ale na szczęście podopieczni Roberta Kalabera na tyle dobrze trzymali się w obronie, że wynik nie uległ zmianie. W trzeciej tercji tempo gry jeszcze wzrosło, a z tafli dosłownie leciały iskry. Nasi hokeiści z determinacją dążyli do wyrównania, jednak nie zdołali odnaleźć metody na świetnego Saundersa. W końcówce Robert Kalaber zagrał va banque i zdjął Nechvatala. Niestety, manewr ten nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Z kolei Unia wykorzystała tę sytuację do podwyższenia wyniku na 3:1, czego dokonał na 15 sekund przed syreną Eliezer Sherbatov.

Kolejnym rywalem JKH GKS Jastrzębie będzie w najbliższy piątek Ciarko STS Sanok. Początek pierwszego od niemal pół dekady starcia naszego zespołu z drużyną z Podkarpacia tradycyjnie o godz. 18:00. Dwa dni później podopieczni Roberta Kalabera również u siebie skrzyżują kije z GKS Katowice.

20 września 2020, Oświęcim, 17:00
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
1:0 Oriechin 14:35
2:0 Glenn (Sherbatov, Trandin) 20:23
2:1 Urbanowicz (Hovorka, Rac) 28:59
3:1 Sherbatov (Przygodzki, Saunders) 59:45 do pustej bramki

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Urbanowicz, Hovorka, Paś – Kostek, Klimiczek, Phillips, Rac, Sawicki – Jass, Horzelski, Sołtys, Wałęga, Ł. Nalewajka – Michałowski, Gimiński, Pelaczyk, Jarosz, R. Nalewajka.

Strzały: 58 – 32 / Kary: 6 min – 12 min / Widzów: 1 500
Sędziowali: Tomasz Radzik, Paweł Kosidło (główni) oraz Marcin Młynarski, Mateusz Bucki (liniowi).

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *