W listopadzie zostanie uruchomione centrum przesiadkowe w Pszczynie

Trwa procedura odbiorowa centrum przesiadkowego wraz z niezbędną infrastruktura towarzyszącą w Pszczynie. Do końca października wykonawca powinien przekazać obiekty wraz z pozwoleniem na użytkowanie.

Już niedługo mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z nowoczesnego centrum przesiadkowego, którego budowa trwała od czerwca ubiegłego roku przy dworcu kolejowym w Pszczynie. 

Obecnie na placu budowy przy ul. Sokoła trwają prace porządkowe oraz czynności odbiorowe. Wykonawca powinien przekazać inwestycję wraz z pozwoleniem na użytkowanie do 31 października.

W poniedziałek, 4 listopada o godzinie 12.00 oficjalnie otwarte zostanie powiatowe centrum przesiadkowe w Pszczynie.

Idea pszczyńskiego centrum przesiadkowego jest bardzo prosta. To miejsce, które pozwoli na integrację różnych przewoźników i przesiadkę z komunikacji lokalnej na regionalną. Będzie można przesiąść się z autobusu, roweru, samochodu czy na pociąg lub odwrotnie.

W budynku centrum przesiadkowego powstała poczekalnia dla podróżnych oraz pomieszczenia do obsługi pasażerów i kierowania ruchem, punkt informacji turystycznej, toalety, pokój dla matki z dzieckiem oraz zaplecze techniczne. Obok budynku powstała wiata przystankowa z sześcioma stanowiskami dla autobusów komunikacji lokalnej i dalekobieżnych. Obiekty są wyposażone w elektroniczne tablice informacyjne, a także punkty informacyjne „infobox” dla podróżnych.

Przy centrum przesiadkowym zbudowano również parking rowerowy na 180 stanowisk oraz parkingi dla 200 samochodów i postój Taxi. Nasadzonych zostało niemal 100 drzew. Gruntownie przebudowany został układ drogowy w okolicach ul. Sokoła, Plac Dworcowy i ul. Kościuszki oraz ciągi pieszo-rowerowe, chodniki i zjazdy. 

źródło i foto:powiat.pszczyna.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *