W piątek powrót do treningów

W piątek powrót do treningów

W piątek, 8 stycznia, zawodnicy GKS-u Jastrzębie rozpocznąprzygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.
Piłkarze i sztab szkoleniowy spotkają się po niemal czterech tygodniachprzerwy, choć nie znaczy to, że przez ten czas piłkarze nie pracowali.Po meczu z Resovią, który odbył się 12 grudnia, drużyna dostałatydzień wolnego, po czym wszyscy zawodnicy trenowali wedługindywidualnych rozpisek, a efekty treningów na bieżąco analizowalitrenerzy.
Inauguracyjne zajęcia w 2021 roku odbędą się na boisku przy ul.Kościelnej, a zawodnicy, podzieleni na pięć grup, przejdą testymotoryczne. – Dzięki temu będziemy mieli wiedzę m.in. dotyczącąmaksymalnego tętna zawodników, na jakich mogą pracować, co jest istotnepod kątem monitorowania obciążeń treningowych w kolejnych dniach. Wpołączeniu z danymi GPS, zminimalizujemy ryzyko błędów wprzygotowaniu, oczywiście nie zapominając o naszym modelu gry i zasadachgry w obronie i ataku – mówi asystent trenera Pawła Ściebury, ŁukaszWłodarek.
W najbliższych dniach nasz zespół czeka ciężka praca przez sześć dniw tygodniu, przede wszystkim pod kątem przygotowania motorycznego ibudowaniu potencjału tlenowego. Wolne będą jedynie niedziele, a wponiedziałki i środy zawodnicy trenować będą dwa razy dziennie, kiedyto dojdą dodatkowe zajęcia na siłowni.
Do końca stycznia zajęcia odbywać się będą na własnych obiektach, aod 1 do 7 lutego przebywać będziemy na obozie w Siedlcach, gdzie opróczciężkiej pracy zaplanowane są także cztery mecze sparingowe.
Pierwszy sparing w trakcie zimowych przygotowań rozegramy w środę, 20stycznia. Naszym rywalem będzie trzecioligowy Pniówek Pawłowice, aspotkanie zostanie rozegrane w Nieboczowach. Początek o godzinie 14:30.
Szczegółowy plan sparingów podczas przygotowań do rundy wiosennej:
•    8 stycznia – pierwszy trening
•    20 stycznia – sparing z Pniówkiem Pawłowice (Nieboczowy, godz.14:30)
•    23 stycznia – sparing z Hutnikiem Kraków
•    30 stycznia – sparing z MŠK Žilina (Žilina, godz. 14:00)
•    1-7 lutego – zgrupowanie w Siedlcach
•    3 lutego – sparingi z Legionovią Legionowo i Polonią Warszawa(Siedlce)
•    6 lutego – sparingi z Legią II Warszawa i Wigrami Suwałki(Siedlce)
•    10 lutego – sparing ze Stalą Rzeszów (Kamień)
•    13 lutego – sparing ze Skrą Częstochowa (Kamień)
•    20 lutego – sparing (rywal poszukiwany)
•    27/28 lutego – Fortuna 1 Liga: Arka Gdynia – GKS Jastrzębie
Informacje dotyczące miejsc i godzin rozpoczęcia sparingów orazewentualne zmiany w planie przygotowań podawać będziemy na bieżąco.
         Rzecznik Prasowy GKS Jastrzębie S.A.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *