W SOSNOWCU NA... ÓSEMKĘ!

W SOSNOWCU NA... ÓSEMKĘ!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie w pełni zrehabilitowali się za porażkę w Toruniu, gromiąc na wyjeździe niewygodne na własnej tafli Zagłębie Sosnowiec aż 8:1 (1:0. 3:0, 4:1). Dorobkiem strzeleckim podzielili się: Dominik Paś (dwukrotnie), Zack Philips, Maciej Urbanowicz, Mateusz Bryk, Marek Hovorka, Marcin Płachetka i Marcin Horzelski. Szczególnie cieszą trafienia wracającego do gry po dwumiesięcznej przerwie Urbanowicza oraz niespełna 20-letniego wychowanka naszego klubu Marcina Płachetki.

Mieliśmy prawo obawiać się tego spotkania. Wszak Zagłębie w swoim ostatnim występie pokonało u siebie Unię Oświęcim. Jastrzębianie najwyraźniej wyciągnęli wnioski z porażki wicemistrzów Polski i  już w 51. sekundzie otworzyli wynik za sprawą trafienia Philipsa. W drugiej odsłonie JKH GKS ukłuł trzykrotnie, zaś w trzeciej – czterokrotnie. Za ozdobę zawodów można uznać podsumowujące strzelaninę po naszej stronie trafienie Marcina Horzelskiego, który pokonał Marcela Kotułę pięknym uderzeniem spod niebieskiej.

Jedynym nie do końca zadowolonym zawodnikiem ekipy z Jastora jest zapewne Patryk Nechvatal, który miał ogromną szansę na zachowanie czystego konta i wiele zrobił, aby osiągnąć ten cel, ale na 39 sekund przed syreną honor gospodarzy uratował Rusłan Baszyrow, psując tym samym statystykę Czechowi.

Dzięki efektownej wygranej w Sosnowcu JKH GKS Jastrzębie pozostanie liderem PHL i w tej roli podejmie w niedzielę o godz. 13:00 gdańskiego Stoczniowca.

15 stycznia 2020, Sosnowiec, 19:00
Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 1:8 (0:1, 0:3, 1:4)
0:1 Phillips (Hovorka, Urbanowicz) 00:51
0:2 Paś (Hovorka, Phillips) 23:55
0:3 Urbanowicz (Phillips, Hovorka) 26:45
0:4 Bryk (Sawicki, Kasperlik) 36:14
0:5 Hovorka (Klimiczek, Paś) 48:27 5/4
0:6 Płachetka (Pelaczyk, Ł. Nalewajka) 50:53
0:7 Paś 52:27
0:8 Horzelski (Jass, Ł. Nalewajka) 55:54
1:8 Baszyrow (Nikiforow, Wasiliew) 59:21

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Wróbel, Paś, Sołtys – Sevcenko, Michałowski, Pelaczyk, Ł. Nalewajka, Płachetka.

Strzały: 25 – 53 / Kary: 6 min – 4 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Daniel Lipiński, Przemysław Gabryszak (główni) oraz Grzegorz Cudek, Michał Gerne (liniowi).

źródło:jkh

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *