WARTO REAGOWAĆ!

WARTO REAGOWAĆ!

Dzięki właściwej reakcji świadka kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu. 55-latkiem zajmie się teraz sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj około godziny 10.15 dyżurny jastrzębskiej komendy został powiadomiony, iż na ulicy Rybnickiej został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Na miejscu patrol ruchu drogowego zastał 46-letniego mężczyznę, który widział, jak kierujący samochodem seat, jadąc ulicą Rybnicką w kierunku Żor, najechał na krawężnik, po czym zjechał na wysepkę, ronda Ostaszewskiego uszkadzając znak drogowy. Gdy kierujący zauważył, że samochód jest uszkodzony, pozostawił swój pojazd pootwierany wraz z kluczykami w stacyjce i oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadek, widząc wszystko z okna, postanowił na to nie pozwolić. Pobiegł do swojego samochodu i udał się za kierującym. Po chwili udało mu się go zatrzymać oraz zadzwonić po policję. 55-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,5 promila. Pojazd został odholowany na parking strzeżony, a prawo jazdy zatrzymane. O karze dla mieszkańca Żor zdecyduje sąd.

Dziękujemy świadkowi za właściwą reakcję i postawę godną do naśladowania. Niewykluczone, że ujęcie nietrzeźwego kierującego pozwoliło uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *