Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

Działania „Kontrola drogowa pieszy” jest elementarną częścią kampanii „Rok pieszego”. Wczoraj rudzcy policjanci sprawdzali: czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych lub, czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tym razem wspierani byli przez Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

Wczoraj patrole rudzkiej drogówki uczestniczyły w działaniach „Pieszy”, których celem było zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przyglądali się zachowaniom kierowców i pieszych z wnętrza specjalistycznego samochodu. O niesfornych kierujących i pieszych, stróże prawa otrzymywali informacje z wyposażonego w sprzęt rejestrujący wykroczenia pojazdu. W ciągu ośmiu godzin akcji policjanci ukarali 33 kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej i 23 pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub w cyklu czerwonego światła na ruchliwych przejściach dla pieszych. Wszystkie wykroczenia były ujawnione za pomocą kamer Ruchomego Stanowiska Dowodzenia śląskiej policji.

RSD to prawie komfortowe biuro w specjalistycznym samochodzie, z którego można niezależnie dowodzić policyjnymi siłami. Pomieszczenie z fotelami dla kilku osób wyposażone jest m.in. w laptopy, telefony, nawigację GPS, czy monitory LCD. Cały samochód przy tym „naszpikowany” jest kamerami o dużej rozdzielczości i antenami. Nagrywany obraz jest tak dokładny, że widać najmniejsze detale. Jego załoga, pozostając w środku pojazdu, może dyskretnie przyglądać się poczynaniom osób znajdujących się nawet kilkaset metrów dalej. Ten samochód jest także bardzo skutecznym narzędziem walki z łamaniem przepisów drogowych.

Źródło: Policja Śląska

Brak komentarzy.

Leave a comment