BOBOfriday

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Otwieramy przewijaki i uczymy rodziców, czyli jak wygląda
życie niemowlaka w Jastrzębiu. W piątek 29.10 w Domu Zdrojowym odbyły się pierwsze z cyklu warsztaty edukacyjne dla  przyszłych rodziców BOBOfriday, które zorganizowała Szkoła Dobrego Rodzenia mamo!tato!

Podczas zajęć położne poruszyły tematy frapujące przyszłych rodziców. Opowiadały o tym jak można wspierać kobietę w czasie porodu oraz jak ważna jest rola osoby wspierającej w porodzie.
Uczestnicy mieli szansę dowiedzieć się więcej o niefarmakologicznych metodach łagodzenia bólu porodowego, na własnych nosach i ciałach doświadczyć aromaterapii i poddać się relaksacji oddechowej z elementami hipnozy.
Na spotkaniu, podjęty też został szalenie ciekawy temat pływania maluchów. Dzieciaki kochają wodę, a ruch pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, zarówno w sferze fizycznej jak i intelektualnej oraz emocjonalnej. Dzięki szkółce pływackiej Pływanie Szkrabów rodzice mieli szanse poznać zagadnienia z zakresu nauki pływania i dowiedzieć się jak ważne jest wspieranie rozwoju dziecka przez aktywność fizyczną już od okresu niemowlęcego.
Nie zabrakło też zajęć przygotowanych z myślą wyłącznie o młodych mamach. Brafiterka salonu Manificco opowiedziała o odpowiednim doborze biustonosza w trakcie ciąży oraz podczas laktacji.
Przedstawiła najważniejsze zasady doboru bielizny, by w okresie laktacji dawała komfort matce i nie zaburzała procesu karmienia.
Warsztaty zakończyły się losowaniem atrakcyjnych nagród, których fundatorem byli organizatorzy Szkoła Dobrego Rodzenia Mamo!Tato!, firma Mustella oraz Manificco.
Przecinanie wstęgi i wspólne toasty mleczne towarzyszyły oddaniu do użytku rodziców ich dzieci „domozdrojowego” przewijaka. „CHCEMY PRZEWIJAKI, TAM GDZIE SĄ DZIECIAKI” – hasło społecznej akcji rodziców dla rodziców rozbrzmiewało w hallu Domu Zdrojowego. Dzięki staraniom i współpracy fundatorów: Szkoły Dobrego Rodzenia mamo!tato! oraz Jastrzębskiego Stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie wszyscy rodzice mogą nieodpłatnie, w czasie funkcjonowania tej placówki MOK, przewijać w bezpiecznych i higienicznych warunkach swoje dzieciaki. „Matka chrzestna” projektu Ewelina Augu ścik pozostawiła uczestników z obietnicą rozszerzania akcji na dalsze placówki zarówno publiczne jak i prywatne.
„Chcemy zwrócić uwagę na to, że w naszym mieście jest wiele młodych mam z dziećmi,
młodych rodzin. Zależy nam na tym, by w Jastrzębiu powstało wiele miejsc przyjaznych
rodzinie, zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej. Chcemy podziękować również
J anuszowi Jurczakowi, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury, za chęć współpracy i
stworzenie warunków do zamontowania przewijaka w miejscu tak chętnie odwiedzanym
przez Jastrzębian „ – dodają.
Następne warsztaty z cyklu BOBOfridey już w styczniu. Więcej ich tematyce,
zaproszonych gościach, dowiedzą Państwo na stronie www.szkoladobregorodzenia.pl i FB.

FotoGaleria

Brak komentarzy.

Leave a comment