Inhalatorium solankowe wyróżnione

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Miasto Jastrzębie-Zdrój otrzymało wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego 2016 w kategorii zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej. Przyznane zostało ono za realizację budowy inhalatorium zasilanego wodami solankowymi w Parku Zdrojowym.

Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego odbywał się już po raz 17.

Inhalatorium zasilane wodami solankowymi jest czynne codziennie w godz. od 8.00 do 21.00. Obiekt nawiązuje kształtem do dawnej, rozebranej po II wojnie światowej kolumnady, a więc przekrytego dachem deptaka (arkad), który służył kuracjuszom uzdrowiska jako miejsce spacerów i odpoczynku. Ze względu na zabytkowy charakter Parku Zdrojowego, kształt i detale architektoniczne odtworzonego obiektu oddają wizerunek zbliżony do pierwowzoru. Aby spełnić wymagania co do współczesnej funkcji, szklaną fasadą wydzielono centralną część kolumnady. Ta stanowi inhalatorium wód solankowych umożliwiające odpoczynek na ławkach oraz wdychanie leczniczych solanek rozpylanych przez fontannę. Inhalacje powinny odbywać się kilka razy w tygodniu i trwać od 30 do 60 minut. Otwarte boczne elementy to miejsce, gdzie znajdują się stoliki i ławki.

inhalatorium-fot.-Aneta-Czarnocka-Kanik wyróżnienie-fot.-A_Krypczykwyroznienie-fot-a_krypczyk-69

6 comments

  1. To, ta A. Krypczyk nadal tam pracuje w Urzędzie Miasta? Ale obciach dla pracowników i powagi UM.

  2. Inhalatorium to zasługa byłego prezydenta miasta, p. Mariana Janeckiego, a nie pani Hetman. Szkoda, że to inhalatorium okupują jedni i ci sami emeryci. Może należy wprowadzić jakieś drobne opłaty za te usługi to nie będą bez przerwy siedzieć te same osoby!!!

  3. To A. Krypczyk nie kontynuuje dalszej nauki? Czy nadal pracuje w UM i na jakim stanowisku? Dlaczego w czasie godzin pracy ciągle stoi pod budynkiem ze swoim naczelnikiem Rafałem i kurzą faje? Czy odpracowują zmarnowany czas na przerwy papierosowe??? Ich zachowanie to obciach dla prezydenta miasta.

  4. Dlaczego pracownik A. Krypczyk w czasie godzin pracy, wiecznie stoi pod budynkiem UM ze swoim naczelnikiem Rafałem i kurzą faje? Czy oni nadrabiają ten zmarnowany czas pracy? Czy ktoś w magistracie czuwa nad tymi niesfornymi pracownikami?

  5. Inhalatornia super sprawa. Chwała za to prezydentowi Janeckiemu, to jego zasługa. Pani Hetman zlikwidowała palarnię w UM, a teraz urzędnicy stoją pod budynkiem UM lub na przystanku autobusowym – palą papierosy na świeżym powietrzu.. Pracownik UM, A. Krypczyk bez przerwy stoi pod budynkiem ze swoim naczelnikiem Rafałem i uprawiają inhalację tytoniową. Takich palaczy jest tam dużo. Czy oni odpracowują ten zmarnowany czas pracy? Czy ktoś w magistracie czuwa nad tymi niesfornymi pracownikami? Kto tam rządzi?

  6. Pani Hetman w ogóle nie myśli, żeby zrobić coś dobrego dla Miasta i Jego Mieszkańców – coś konkretnego wybudować lub wyremontować. Jej celem jest ciągłe zwiększanie zatrudnienia w UM. Za swojej prezydentury zatrudniła już w UM dodatkowo około 100 pracowników. Niektórzy z nich zarabiają krocie, jak np. doradcy Świderscy z Rybnika.

Leave a comment