Jastrzębie-Zdrój: Beata Szydło o górnictwie i węglu

Po uroczystościach upamiętniających 35. rocznicę podpisania Porozumień Jastrzębskich Beata Szydło znalazła czas na krótką konferencję prasową. Większość pytań skierowanych do kandydatki PiS na premiera dotyczyła górnictwa węgla kamiennego.

Posłanka potwierdziła to, co wcześniej mówiła: PiS ma program dla górnictwa i energetyki. Obie branże to podstawa bezpieczeństwa energetycznego Polski.

– Mamy przygotowany plan, mamy program przyjęty przez PiS w 2014 r., ale w tej chwili też pracujemy w zespole, który zajmuje się sprawami energetyki i górnictwa.

Portal górniczy netttg. pl zapytał Beatę Szydło o jej opinię o tym, że obcy kapitał zamierza zaangażować się w budowę nowych kopalń węgla kamiennego. Kandydatka na premiera zjednoczonej prawicy odpowiedziała, że nie widzi nic złego w tym, że obcy kapitał chce inwestować w kopalnie, o ile mają one służyć rozwojowi regionu, tworzeniu miejsc pracy itd.

– Jeżeli pojawią się inwestorzy, którzy będą chcieli doinwestować nasze kopalnie, będą chcieli tworzyć tutaj stałe miejsca pracy, będzie na to zgoda strony społecznej, będzie to z korzyścią dla regionu i dla polskiej gospodarki, to oczywiście można o tym rozmawiać. Natomiast jeżeli to będą inwestorzy, którzy tylko i wyłącznie będą myśleli o tym, że w szybki i łatwy sposób zrobić biznes, a niewiele tutaj po tym pozostaje – kopalnie idą do zamknięcia, czy ludzie są zwalniani – to nie jest to dobra droga.

źródło: nettg.pl

Brak komentarzy.

Leave a comment