půjčky před výplatou bez registrů nezaplacené úroky z půjčky pujcka online ihned bez registru Smržovka sms půjčky do 3000 poskytnutí půjčky společníkovi

„Pomarańczowy Mikołaj”

W ramach akcji : „Pomarańczowy Mikołaj”, w zs 6 im Króla Jana III Sobieskiego, zjawili się wyjątkowi goście- Troje zawodników Jastrzębskiego Węgla, razem z absolwentką szkoły Pauliną Pawliczek.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach językowych, gdzie cała rozmowa odbywała się ( w sali lekcyjnej) po angielsku, oraz w auli szkolnej w języku niemieckim, którą prowadzili siatkarze. Moc atrakcji, niesamowite emocje oraz współpraca i żywa lekcja języków z obcokrajowcami. Czyż nie świetny pomysł na naukę?

– W tym roku pojawiła się idea, żeby organizować spotkania z absolwentami- czyli osobami, które coś ciekawego osiągnęły w życiu. W ostatnich wydarzeniach gościła już u nas dziewczyna, która szkołę skończyła, a teraz pracuje w liniach lotniczych. Dzisiejsze spotkanie odbyło się z absolwentką Pauliną, która pojawiła się w szkole razem z trzema zawodnikami Jastrzębskiego Węgla- dwojgiem obcokrajowców oraz jednego Polaka. Dało to możliwość niesamowitych atrakcji dla naszej młodzieży, dla których wyjątkowym wydarzeniem była możliwość porozmawiania, czy zagrania w drużynie wspólnie ze swoimi idolami z boiska. Jesteśmy bardzo otwarci na takie właśnie pomysły, dlatego cieszymy się, że dzisiejsze spotkanie odbyło się w tak cudownej atmosferze i pozwoliło naszym uczniom na zdobywanie wiedzy i umiejętności w formie zabawy. – Mówił dyrektor szkoły, Pan Jerzy Maduzia.

Uczniowie, nauczyciele oraz przybyli goście byli zachwyceni wspólnie spędzonym czasem, dzięki któremu zwiększyła się ich umiejętność współpracy oraz wzajemnej pomocy w językach, czy sporcie. Przybyli zawodnicy podziwiali wygląd oraz funkcjonalność szkoły. Cieszył ich pomysł takich akcji, przy których sami mogą w jakiś sposób przyczynić się do zdobywania wiedzy przez młodzież Sobieskiego. Dyrekcja szkoły nie zapomniała o niczym, dlatego po spotkaniu, goście mogli liczyć na miły poczęstunek w radosnym gronie, gdzie wzajemnie mogli wymienić się wrażeniami  ze współpracy z uczącymi się.

-Jest to fajna inicjatywa, zarówno dla młodzieży jak i dla nas. Dla nich z pewnością jest to oderwanie od szarej rzeczywistości i możliwość poznania czegoś nowego, co na pewno się im przyda. Wszystko dzisiaj miało swój określony cel. Żywa rozmowa z obcokrajowcami, dokładna rozgrzewka i cenne uwagi co do wykonywanych ćwiczeń oraz przede wszystkim ogromne zainteresowanie, ponieważ zebrani bardzo chętnie zadawali mnóstwo pytań, niezależnie czy to w języku niemieckim, angielskim czy polskim. Pytali, zdobywali wiedzę, naprawiali błędy i dobrze się rozumieli. A to jest najważniejsze. Dla nas samych również jest to świetne oderwanie. Każdego dnia  w koło mamy treningi, mecze, znów treningi i znów mecze, a biorąc udział w takich akcjach, możemy przyczynić się czymś dla tych, którzy widzą w nas wzór. Możemy pomóc, coś podpowiedzieć, dać lepsze wskazówki, a tym samym mamy świadomość, że być może skoro my pomagamy teraz, to kiedyś w odwecie będziemy mogli liczyć na pomoc z ich strony. Szczególne podziękowania należą się dyrekcji oraz nauczycielom uczącym, zaangażowanym w to wydarzenie, którzy naprawdę zadbali nawet o najmniejsze szczegóły, w rezultacie dając wszystkim naprawdę wyjątkowy dzień. Miejmy nadzieję, że będzie nam dane znów tu wrócić, ponieważ szkoła wywarła na nas bardzo dobre wrażenie. – Wspominają zawodnicy.

Na dzisiejsze zajęcia chętnych nie brakowało, a każdy przybyły mógł porozmawiać, zagrać w siatkówkę, czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie byli zachwyceni. Wielkie brawa dla inicjatywy Sobieskiego. Oby jak najwięcej takich akcji!

Brak komentarzy.

Leave a comment