Sprawdź jakość powietrza

Sprawdź jakość powietrza

W naszym mieście działa system monitoringu powietrza, który pozwala na bieżąco śledzić poziom zanieczyszczeń.

Wyniki pomiarów dostępne są na platformie internetowej  https://atmopolis.pl/dynamic_map/jastrzebie-zdroj.html, gdzie stan jakości powietrza jest zwizualizowany za pomocą Dynamicznej Mapy Jakości Powietrza. Mapa dostarcza bieżącą informację oraz prognozy dotyczące jakości powietrza w każdym dowolnie wybranym miejscu miasta: posiada funkcję geolokalizacji użytkownika oraz pozwala wprowadzić adres, który nas interesuje.

Po kliknięciu na mapę, w oknie dialogowym pojawia się wartość stężenia wraz z jego interpretacją w formie graficznej („buźka”) oraz przycisk „Szczegóły”, pod którym zostały umieszczone stosowne zalecenia dla osób szczególnie wrażliwych i pozostałych mieszkańców.

Dynamiczna Mapa Jakości Powietrza przedstawia stężenia godzinowe pyłu PM10, PM2,5 w µg/m3 w dowolnym punkcie miasta. Ponadto na mapie prezentowane są w czasie rzeczywistym pole i kierunek wiatru – parametr ten odgrywa decydującą rolę w rozpraszaniu zanieczyszczeń powietrza. Mapę można wyświetlić w przeglądarce internetowej na ekranie komputera, jak również na urządzeniach mobilnych tj. smartfonach, tabletach, itp.

Komentarze są wyłączone.