WICEMISTRZ POKONANY!

WICEMISTRZ POKONANY!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie odnieśli we wtorkowy wieczór pierwsze zwycięstwo po kwarantannie. Nasz zespół pokonał na wyjeździe po naprawdę niezłym widowisku Re-Plast Unię Oświęcim 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) po golach Dominika Pasia, Radosława Sawickiego i Łukasza Nalewajki. Teraz przed podopiecznymi Roberta Kalabera dwumecz z HC AZ Hawierzów i… niech ten sezon się zaczyna!

W pierwszej tercji pojedynku w Oświęcimiu nie oglądaliśmy goli, co bez wątpienia było zasługą świetnie spisujących się bramkarzy Patrika Nechvatala i Clake’a Saundersa. Do ważnych wydarzeń z tej odsłony należy zaliczyć uraz barku kapitana gospodarzy Jakuba Wanackiego, który po sytuacji z 18. minuty musiał zostać przewieziony do szpitala.

Na otwarcie wyniku czekaliśmy do 22. minuty, kiedy sprytem popisał się Dominik Paś i wykorzystując błąd rywali wreszcie napoczął Saundersa. Z prowadzenia cieszyliśmy się jednak tylko siedem minut, gdy napór dążących do wyrównania gospodarzy na gola zamienił Danił Oriechin. Po tym trafieniu inicjatywa powoli zaczęła wracać do JKH GKS, który mógł w 34. minucie odzyskać prowadzenie, jednak tym razem Saunders zdołał zatrzymać Pasia. W końcu jednak po karze dla Klemena Pretnara jastrzębianie zdobyli drugą bramkę za sprawą Radosława Sawickiego. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:1, ale gospodarzy uratował słupek po strzale Marisa Jassa.

Trzecią partię kapitalnie rozpoczął nasz zespół, gdy po nieudanej akcji w ofensywie gospodarzy fantastycznie podanie od Dominika Jarosza otrzymał Łukasz Nalewajka, który poszedł indywidualnie z kontrą, pozostawił w tyle obrońców i nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii. Walka „cios za cios” z obu stron nie odmieniła już losów rywalizacji, choć Unici zdołali jeszcze zamknąć wynik w ostatniej sekundzie. Niemniej, prestiżowe sparingowe zwycięstwo pojechało na Jastor, co zapewne znacznie przyczyni się do optymistycznych nastrojów wśród kibiców przed zbliżającą się ligową inauguracją.

1 września 2020, Oświęcim, 18:00
Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
0:1 Paś 21:04
1:1 Oriechin (Kowalówka, Zatko) 28:28
1:2 Sawicki (Wałęga) 36:41 5/4
1:3 Ł. Nalewajka (Jarosz) 43:23
2:3 Pretnar 59:59

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Kasperlik, Hovorka, Rac – Jass, Klimiczek, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Kostek, Horzelski, Sołtys, Jarosz, Sawicki – Gimiński, Michałowski, Płachetka, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *