Wracamy na Stadion Zimowy

Wracamy na Stadion Zimowy

W pierwszą niedzielę stycznia hokeiści JKH GKS Jastrzębie powrócą na obiekt, który dwukrotnie na przestrzeni ostatnich trzynastu miesięcy okazał się dla nas tak bardzo szczęśliwy. W drugim spotkaniu w 2020 roku podopieczni Roberta Kalabera zagrają w „meczu na szczycie” ekstraligi na tyskim Stadionie Zimowym, na którym wywalczyli dwa Puchary Polski.

Tym razem jednak stawką będzie nie to cenne trofeum, a ligowe punkty. Ekipę z Jastora od tyskiego GKS-u dzielą w tabeli zaledwie trzy oczka, a zatem będziemy mieli do czynienia z pojedynkiem, za sprawą którego gospodarze będą mogli „oderwać się” od pogoni, natomiast jastrzębianie postarają się o uniemożliwienie mistrzom Polski skutecznej ucieczki.

To oczywiście nie będzie proste zadanie. Wystarczy rzut oka na najnowszą historię wyjazdowych starć w ramach tej derbowej rywalizacji, aby dobitnie się o tym przekonać. Po raz ostatni bowiem JKH GKS Jastrzębie zdołał wygrać z GKS Tychy na Stadionie Zimowym niemal… pięć lat temu – dokładnie 28 marca 2015 roku. Miało to miejsce w ramach pamiętnych finałów sezonu 2014/2015, gdy w pierwszym sezonie pracy w Jastrzębiu trenera Roberta Kalabera nasz zespół wywalczył ekstraligowe srebro.

Tamto trzecie finałowe spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), a gole dla JKH GKS zdobywali Maciej Urbanowicz i Richard Bordowski. „Urban” ponownie będzie do dyspozycji Kalabera (zakończyła się już kara za Toruń), a w tamtych derbach po naszej stronie wystąpili także m.in. Kamil Górny (który potem trafił zresztą na trzy lata do Tychów), a także bracia Łukasz i Radosław Nalewajkowie. Od marca 2015 roku ekipa z Jastora nie miała okazji poczuć smaku wyjazdowego zwycięstwa nad drużyną z „Piwnego Miasta”.

Za faworyta niedzielnego starcia należy uznać podopiecznych trenera Andrieja Gusowa, którzy w tym sezonie tylko raz musieli uznać wyższość jastrzębian (pamiętne grudniowe 4:1 na naszym lodowisku), a trzykrotnie mniej lub bardziej pewnie wygrywali. Przypomnijmy, że wyjazdem do Tychów JKH GKS rozpoczyna serię trzech meczów w roli gości, bowiem w środę zagramy w finale Pucharu Wyszehradzkiego w Nitrze, natomiast w kolejną niedzielę udamy się do Katowic.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.