WSPÓLNIE OZONEM W WIRUSA !

WSPÓLNIE OZONEM W WIRUSA !

W czasie epidemii koronawirusa należy dbać o higienę, ale również o czystość powierzchni, z których często korzystamy. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju mają profesjonalny sprzęt i dzięki bardzo dobrej współpracy Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju strażacy przeprowadzają dezynfekcję wnętrza pojazdów służbowych Policji za pomocą ozonatora.

Środki ochrony przekazywane są mundurowym na bieżąco. Ponadto, przed każdą służbą policjanci otrzymują dodatkowe instrukcje, w jaki sposób postępować, aby pomagając innym, nie narażać własnego bezpieczeństwa.
Szczególne środki ostrożności powinny być zachowane także w pojazdach służbowych. Ozonowanie jest metodą, która zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami, usuwa drobnoustroje w trudno dostępnych i przez to często pomijanych w dezynfekcji miejscach. Dzięki bardzo dobrej współpracy komendantów jastrzębskiej policji i straży pożarnej – mł. insp. Mirosława Jordana oraz bryg. Wojciecha Piechaczka pojazdy policyjne, radiowozy są dezynfekowane ozonatorem, który mają na wyposażeniu strażacy z Jastrzębia-Zdroju.
Czynność ta polega na podłączeniu urządzenia wytwarzającego gaz-ozon, który ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze oraz zabija wszelakiego rodzaju wirusy. Drobnoustroje takie mogą namnażać się w samochodzie, a usunięcie ich z niektórych miejsc, na przykład z układu wentylacji i klimatyzacji jest wręcz niemożliwe inną metodą. Taka dezynfekcja w tym szczególnym czasie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu pracy mundurowych, jak i mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, którzy w różnych okolicznościach mają styczność z policjantami i pojazdami służbowymi policji.

źródło i foto:policjajastrzebie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *