»WYSZEHRADZKIE KOMETY«. SIERPNIOWE "KINO NA GRANICY" NA 30-LECIE V4

»WYSZEHRADZKIE KOMETY«. SIERPNIOWE "KINO NA GRANICY" NA 30-LECIE V4

XXIII Przegląd Filmowy „Kino na granicy” zaprezentował swój plakat nawiązujący do ważnego punktu tegorocznego programu imprezy, czyli jubileuszu Grupy Wyszehradzkiej. Tworzą go spadające gwiazdy. 


–  W tym roku upływa 30 lat od powstania Grupy Wyszehradzkiej, czyli zrzeszenia czterech państw Europy Środkowej – Polski, Czech, Słowacji i Węgier i ponad dwadzieścia od utworzenia Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. To doskonały moment na podkreślenie tego faktu w programie „Kina na granicy” poprzez projekt prezentujący kinematografię i literaturę naszego regionu. Cykl ten nazwaliśmy „Wyszehradzkie komety” – informuje Jolanta Dygoś, dyrektorka naszego festiwalu. 
– Miniony rok był trudny. Nie pozwolił nam poczuć cudownej atmosfery festiwalu, nie dał szansy na radosne spotkania i długie rozmowy z dawno niewidzianymi przyjaciółmi nad brzegiem Olzy. Niemniej uświadomił nam, jak ważny jest bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem i sama nadzieja na spotkanie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie – dodaje Iwona Cichy, autorka plakatu i oprawy graficznej tegorocznego Przeglądu. 
Tegoroczne „Kino na granicy” odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia i właśnie wtedy – jak zauważają organizatorzy wydarzenia – możemy spoglądać ku rozgwieżdżonemu niebu, wypatrując spadających gwiazd. Do nich też nawiązuje tegoroczny plakat. – Widzimy na nim 30 gwiazd. A jakie są nasze życzenia? Jest ich kilka, w tym jedno podstawowe, które, mamy nadzieję, się spełni. Do zobaczenia w sierpniu na moście Przyjaźni – pisze Iwona Cichy.  
23. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 30 lipca – 4 sierpnia 2021 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.Szczegółowe informacje na stronie kinonagranicy.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku – tutaj. 

źródło:gloslive

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *