[ZAPOWIEDŹ] GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

[ZAPOWIEDŹ] GKS Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Przed nami ostatni mecz przy Harcerskiej w sezonie 2019/2020. Rywalem podopiecznych Pawła Ściebury będzie Bruk-Bet Termalica Nieciecza i dla obu zespołów spotkanie to będzie miało bardzo dużą stawkę.

Nasi rywale zajmują aktualnie 6. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, czyli ostatnie dające udział w barażach o ekstraklasę. Zespół prowadzony przez byłego reprezentanta Polski, Mariusza Lewandowskiego, ma na swoim koncie 46 punktów, ale przewaga nad kolejnymi zespołami jest minimalna i niecieczanie chcąc mieć szansę na awans, będą chcieli w Jastrzębiu-Zdroju zapunktować. Na wyjazdach Termalica spisuje się jednak w kratkę. Z 16 spotkań przegrała aż 8, dwukrotnie dzieliła się punktami i 6 razy wygrywała.

Z kolei GKS Jastrzębie w czwartek przerwał serię porażek, bezbramkowo remisując na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Ten punkt dał nam awans na 13. miejsce w tabeli, jednak taki sam dorobek punktowy mają także trzy inne zespoły – GKS Bełchatów, Olimpia Grudziądz i Odra Opole. W małej tabeli najlepszy bilans ma właśnie nasz zespół, dzięki czemu znajdujemy się nad kreską.

W tym sezonie z Termaliką mierzyliśmy się dwukrotnie. Najpierw przy Harcerskiej w ramach Pucharu Polski, kiedy to wygraliśmy 1:0 po bramce Kamila Adamka tuż przed końcem spotkania. Następnie, już w rozgrywkach ligowych, zremisowaliśmy w Niecieczy 2:2, a gole dla GKS-u Jastrzębie zdobyli wtedy Farid Ali i Jakub Wróbel. Ogólnie na przestrzeni obecnego i minionego sezonu rywalizowaliśmy z naszymi niedzielnymi rywalami czterokrotnie i ani razu nie przegraliśmy, notując dwa zwycięstwa i dwa remisy. Oby to był dobry prognostyk.

Nasz zespół może sobie zapewnić utrzymanie w Fortuna 1 Lidze już po najbliższej kolejce. Aby tak się stało, muszą wydarzyć się dwie sytuacje. W bezpośrednim spotkaniu Odry Opole z Olimpią Grudziądz nie może paść remis i oczywiście musimy pokonać Bruk-Bet. Wtedy dzięki korzystniejszemu bilansowi spotkań z Odrą i Olimpią, będziemy pewni występów na zapleczu ekstraklasy w kolejnym sezonie. Najważniejsza jest jednak postawa naszego zespołu, która w ostatnich dwóch spotkaniach, mimo zdobycia w nich tylko jednego punktu, może napawać optymizmem, dlatego wierzymy, że po przerwaniu serii porażek, przyjdzie w końcu czas na upragnione zwycięstwo przy Harcerskiej!

Kurs w Fortunie na to, że GKS Jastrzębie wygra, wynosi 3.45.

33. kolejka Fortuna 1 Ligi
GKS Jastrzębie – Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Niedziela, 19 lipca, godz. 17:40, Stadion Miejski w Jastrzębiu-Zdroju

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

źródło: GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *