[ZAPOWIEDŹ] Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie

Serię meczów bez porażki, która aktualnie wynosi cztery, nasi zawodnicy będą starali się kontynuować w Nowym Sączu, gdzie w sobotni wieczór zmierzymy się z miejscową Sandecją.

Początku sezonu Sandecja nie może uznać za udany. W siedmiu spotkaniach zanotowali trzy zwycięstwa i cztery porażki, co daje naszym rywalom 15. miejsce w tabeli. Jednak trzy z tych porażek ponieśli na wyjazdach, a u siebie spisuję się lepiej, dwa mecze wygrywając i przegrywając tylko jeden Próżno szukać w pierwszoligowej stawce tak doświadczonego zespołu, jak ten prowadzony przez Tomasza Kafarskiego. W sumie wszyscy zawodnicy mają na swoim koncie ponad 1400 występów na poziomie polskiej ekstraklasy!

Piłkarze GKS-u udali się w piątkowe popołudnie do Nowego Sącza w bardzo dobrych humorach. Nic w tym dziwnego, skoro nie przegraliśmy czterech poprzednich spotkań, a w meczu z Odrą przełamaliśmy serię meczów bez zwycięstwa. Lepszym bilansem na chwilę obecną może pochwalić się jedynie Stal Mielec, która wygrała cztery ostatnie spotkania. Sobotnie starcie z Sandecją będzie wyjątkowe dla Marka Mroza, który urodził się w Nowym Sączu i jest wychowankiem Sandecji.

Mecze przeciwko Sandecji z poprzedniego sezonu możemy wspominać całkiem dobrze. Na wyjeździe padł remis 1:1, a bramkę dla GKS-u zdobył w 88. minucie Adam Żak, a w ostatnim meczu sezonu 2018/2019 rozgromiliśmy rywali 5:0 po golach Jakuba Wróbla, Patryka Skóreckiego, Dominika Szczęcha i dwóch Rafała Adamka. W porównaniu do wygranego meczu z Odrą Opole możemy się spodziewać przynajmniej trzech zmian, ponieważ na urazy narzeka kilku zawodników, ale ostateczna decyzja co do wyjściowego składu zapadnie przed meczem.

Sandecja Nowy Sącz
Miejsce w tabeli: 15
Punkty: 9
Bilans: 3 zwycięstwa, 4 porażki
Bramki: 6-9
Bilans u siebie: 2 zwycięstwa, 1 porażka
Bramki u siebie: 4-3
Najlepszy strzelec: Michal Piter-Bučko – 3
Ostatnie trzy mecze: Porażka (Radomiak Radom), zwycięstwo (GKS Bełchatów), porażka (Stomil Olsztyn)

GKS Jastrzębie
Miejsce w tabeli: 8
Punkty: 10
Bilans: 2 zwycięstwa, 4 remisy, 1 porażka
Bramki: 9-7
Bilans na wyjeździe: 3 remisy, 1 porażka
Bramki na wyjeździe: 4-5
Najlepsi strzelcy: Kamil Adamek, Damian Tront, Adam Wolniewicz, Farid Ali – 2
Ostatnie trzy mecze: Zwycięstwo (Odra Opole), remis (Radomiak Radom), remis (GKS Bełchatów).

Kurs w Fortunie na to, że GKS Jastrzębie wygra, wynosi 3.1.

  1. kolejka Fortuna 1 Ligi
    Sandecja Nowy Sącz – GKS Jastrzębie
    Sobota, 7 września, godz. 19:10, Stadion im. Ojca Władysława Augustynka w Nowym Sączu

Wszystkie spotkania Fortuna 1 Ligi możesz obstawiać na efortuna.pl.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem.”

Źródło: GKS Jastrzębie