Zapraszamy do udziału w konferencji Górnicze Zagrożenia Naturalne

Zapraszamy do udziału w konferencji Górnicze Zagrożenia Naturalne

Już 16 grudnia rozpocznie się dwudniowa XXVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna z serii Górnicze Zagrożenia Naturalne.

Organizatorzy –  Główny Instytut Górnictwa, JSW SA, JSW Szkolenie i Górnictwo, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa oraz Komisję Górniczą PAN Oddział w Katowicach – zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w wydarzeniu. Tematem przewodnim tegorocznej Konferencji są „Nowe i stare zagrożenia w kopalniach podziemnych”.

W mijającym roku obok zagrożeń naturalnych, z którymi górnicy nauczyli się żyć, pojawiło się nowe, rzucające cień nie tylko na działalność kopalń – COVID-19. Epidemia ma wpływ również na konferencję. Z przyczyn oczywistych nie może się ona odbyć w formie tradycyjnej dlatego organizatorzy zaproponowali konferencję w formie internetowej poprzez transmisję na kanale YouTube.

Pod pojęciem nowych zagrożeń organizatorzy rozumieją oczywiście zagrożenie COVID-19, któremu poświęcony będzie pierwszy dzień Konferencji. Zaprezentowany zostanie m.in. dorobek autorów z GIG i spółek górniczych, zawarty w monografii „Zagrożenie wirusem SARS-CoV-2 w kopalniach podziemnych”, która ukaże się niebawem nakładem wydawnictwa GIG. Oprócz tematów związanych z COVID-19, prelegenci zajmą się również: zagrożeniami sejsmicznymi i tąpaniami, zagrożeniami aerologicznymi, bezpieczeństwo pracy w górnictwie oraz kontrolą stateczności wyrobiska ścianowego. Konferencję objął patronatem Adam Mirek, prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Szczegółowe informacje dotyczący Konferencji znajdą Państwo na stronie internetowej www.gzn.gig.eu.

źródło: jsw.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *