ZATRZYMANA ZA OSZUSTWA PODATKOWE

ZATRZYMANA ZA OSZUSTWA PODATKOWE

Policjanci z jastrzębskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 45-letnią mieszkankę Wrocławia, która odpowie między innymi za posłużenie się fałszywymi fakturami oraz przestępstwa podatkowe. Mundurowi zabezpieczyli ponad 100 podrobionych faktur o wartości ponad 830 tysięcy złotych. Oskarżonej grozi za to kara do 8 lat więzienia.

W okresie od stycznia 2015 roku do lipca 2018 roku 45-letnia kobieta prowadziła na terenie Wrocławia kancelarię prawną. Jak wynika z materiału dowodowego zebranego w śledztwie, dopuściła się w tym czasie przestępstw posługiwania się fałszywymi fakturami do zaniżania podatków w ramach swojej działalności. Mieszkanka Wrocławia wystawiła 105 fikcyjnych faktur na usługi, które nigdy nie zostały wykonane. Wartość wystawionych dokumentów opiewała na kwotę ponad 830 tysięcy złotych, czym zaniżono podatek VAT oraz podatek dochodowy na ponad 280 tysięcy złotych.
Prokurator Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował wobec 45-latki poręczenie majątkowe w kwocie 200 tysięcy złotych oraz dozór Policji.

źródo:policjajastrzebie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *