Znów będą budować mieszkania w Zdroju

Znów będą budować mieszkania w Zdroju

Jastrzębskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Daszek idzie za ciosem i przymierza się do budowy kolejnych mieszkań.

TBS Daszek wybuduje kolejne mieszkania. Nowy blok powstanie przy ulicy Witczaka. Dopiero co w lipcu ubr. klucze do 27 mieszkań trafiły w ręce najemców, a już planowana jest kolejna budowa.

Na ostatniej sesji radni wsparli spółkę przekazując na zwiększenie kapitału 3 miliony złotych. To otwiera drzwi do nowej inwestycji. W dzielnicy Zdrój, tuż obok oddanego niedawno bloku, powstanie kolejny. Tym razem z 33 mieszkaniami i 21 miejscami postojowymi w garażu podziemnym.

Lokale będą dwu- , trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 51 do 77 metrów kwadratowych.

  • Rozplanowanie mieszkań w budynku, w tym ilość pokoi i metraż, zostało dokonane na podstawie wniosków osób zainteresowanych najmem mieszkań w JTBS. W budynku znajdować się będą również pomieszczenia techniczno – gospodarcze, wózkownie, suszarnie oraz komórki lokatorskie – zapewnia prezes Ernest Famulski.

Budynek będzie miał pięć kondygnacji naziemnych. Wybudowany zostanie w technologii tradycyjnej. System dróg i chodników zapewni swobodny dojazd i dojście do budynku. Dla mieszkańców przewidziano dodatkowe miejsca parkingowe, tereny zielone oraz plac zabaw.

Wszystkie 33 mieszkania będą wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach znajdą sie panele podłogowe i płytki ceramiczne. Łazienka i kuchnia będą wykończone płytkami ceramicznymi a całe mieszkanie wymalowane farbą emulsyjną. Mieszkania będą wyposażone w piece gazowe dwufunkcyjne CO/CWU, piec gazowy z piekarnikiem w kuchni, armaturę sanitarną oraz instalacje telewizyjną, internetową, telefoniczną i domofonową.

Inwestycja będzie finansowana w 44% ze środków pochodzących z preferencyjnego kredytu udzielonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego z siedzibą w Warszawie. Pozostałe 56% to środki własne spółki, w tym środki z partycypacji w kosztach budowy budynku pozyskane od przyszłych najemców.

Planowany termin rozpoczęcia robót budowlanych to grudzień 2020/styczeń 2021 i uzależniony jest od pozytywnego rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na wykonanie budynku.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *