Zrewanżować się Słowakom

W najbliższy wtorek o godz. 18:00 hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają przedostatnie domowe spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2019/2020, który ruszy 13 września pojedynkiem o Superpuchar Polski. 27 sierpnia podopieczni Roberta Kalabera podejmą na Jastorze słowacki HK Martin. Wstęp wolny.

Spotkanie to będzie rewanżem za mecz z 22 sierpnia, w którym jastrzębianie musieli uznać wyższość tego rywala na wyjeździe. Przypomnijmy, że czwartkowa porażka z HK Martin 4:5 (0:1, 3:1, 1:3) była dopiero pierwszą przegraną JKH GKS w ramach całego okresu przygotowawczego. Gole dla naszego zespołu na Słowacji zdobywali Patryk Pelaczyk, Łukasz Nalewajka, Martin Kasperlik i Maris Jass.

Obok meczu z HK Martin jastrzębianie będą się jeszcze mierzyć w ramach Pucharu Wyszehradzkiego z HK Nitra (30 sierpnia, wyjazd) i Ferencvaros Budapeszt (3 września, dom) oraz w ostatnim sparingu z HC AZ Hawierzów (5 września, dom). Następnie ekipa z Jastora ruszy do walki o Superpuchar Polski (13 września) oraz o pierwsze ekstraligowe punkty (15 września).

Źródło: JKH GKS Jastrzębie