ZWYCIĘSKI GOL PASIA!

ZWYCIĘSKI GOL PASIA!

Reprezentacja Polski odniosła swoje pierwsze zwycięstwo za kadencji selekcjonera Roberta Kalabera! W czwartkowy wieczór na katowickim Jantorze biało-czerwoni pokonali w pierwszym z dwóch towarzyskich starć Węgrów 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), a z naszej perspektywy dodatkowym powodem do radości jest fakt, że decydującego gola na pięć sekund przed syreną zdobył wychowanek i napastnik JKH GKS Jastrzębie Dominik Paś!

W 59. minucie i 55. sekundzie urodzony w 1999 roku jastrzębianin otrzymał znakomite podanie od Damiana Kapicy i pozostało mu z „zimną krwią” dopełnić formalności. Co ciekawe, na finiszu zawodów bliżsi gola wydawali się Węgrzy, którzy od 58. do 60. minuty grali w pięciu na czterech po karze dla kolejnego z zawodników JKH GKS w kadrze, Mateusza Bryka. Gdy jednak siły na tafli wyrównały się, Polacy wyprowadzili decydującą akcję, zaś decydujący cios zadał właśnie Paś.

Obok strzelca decydującego gola oraz Mateusza Bryka (pierwsza formacja) w czwartkowym meczu z „Bratankami” wystąpili też: Kamil Górny (druga piątka), Marcin HorzelskiArkadiusz Kostek i Radosław Sawicki (trzecia piątka wraz z Pasiem).

W piątek również w Katowicach odbędzie się drugie z zaplanowanych towarzyskich starć z Węgrami. Przypomnijmy, że mecze z drużyną węgierską odbywają się w ramach „okrojonego” turnieju Euro Ice Hockey Challenge. 

17 grudnia 2020, Katowice, 19:00
Polska – Węgry 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
1:0 Komorski (Wronka) 0:25
1:1 Garat (Nagy) 9:44 5/4
2:1 Paś (Kapica) 59:55

Polska: Raszka – Ciura, Bryk, Mroczkowski, Komorski, Wronka – Jaworski, Górny, Krężołek, Pasiut, Kapica – Kostek, Horzelski, Łyszczarczyk, Paś, Sawicki – Krawczyk, Kamienieu, Michalski, Starzyński, Przygodzki.

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *