ZWYCIĘSTWO NA STARCIE!

ZWYCIĘSTWO NA STARCIE!

Na ten mecz przyszło nam czekać aż od 7 marca, stąd radością samą w sobie jest możliwość poinformowania kibiców, iż JKH GKS Jastrzębie znów gra! Co więcej, powrót do meczowej rywalizacji nasz zespół okrasił zwycięstwem na inaugurację Turnieju o Puchar RT Torax, pokonujac po dogrywce ekipę gospodarzy 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0)!

Na premierowego gola czekaliśmy do 7. minuty, kiedy to po akcji Michala Hlinki wynik otworzył Petr Kanko. Jastrzębianie nie mieli jednak zamiaru złożyć broni i już w 14. minucie wyrównali stan rywalizacji, gdy na listę strzelców wpisał się Dominik Paś. Wymiana ciosów trwała do końca pierwszej, niezwykle wyrównanej partii, ale nie przyniosła zmiany rezultatu.

W drugiej odsłonie boju godnych siebie przeciwników padł tylko jeden gol, którego autorem w 24. minucie był Marek Szpaczek. Z uwagi na dobrą grę bramkarzy prowadzenie czeskiej drużyny utrzymało się aż do ostatniej minuty zawodów. Wówczas jastrzębianie grali już bez Patrika Nechvatala, którego Robert Kalaber zdjął z tafli. Ten manewr przyniósł skutek na 25 sekund przed syreną, gdy po oblężeniu bramki Poruby krążek wreszcie znalazł drogę do siatki za sprawą Macieja Urbanowicza.

Remis 2:2 oznaczał, że będziemy świadkami dogrywki. Dodatkowy czas gry będący w uderzeniu JKH GKS rozstrzygnął na swoją korzyść i tu bohaterem okazał się Mateusz Bryk, pokonując Frederika Foltana w 64. minucie i wpadając w objęcia kolegów z zespołu.

W kolejnym pojedynku w ramach Pucharu RT Torax nasz zespół zmierzy się z Duklą Jihlava. Przypomnijmy, że JKH GKS Jastrzębie jest obrońcą tytułu sprzed roku.

30 lipca 2020, Ostrawa – Poruba, 17:00
HC RT TORAX Poruba – JKH GKS Jastrzębie 2:3 d. (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
1:0 Kanko (Hlinka, Pastor) 06:01
1:1 Paś (Rac, Bryk) 13:36 5/3
2:1 Szpaczek (Hudeczek) 23:37
2:2 Urbanowicz (Wałęga, Bryk) 59:35 6/5
2:3 Bryk (Rac, Kasperlik) 63:10

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Jass, Kostek, Kasperlik, Jarosz, Sawicki – Górny, Bryk, Paś, Rac, Urbanowicz – Gimiński, Michałowski, Sołtys, Wałęga, Ł. Nalewajka – Matusik, Horzelski, R. Nalewajka, Wróbel, Pelaczyk.

Strzały: 34 – 32 / Kary: 8 – 10 / Widzów: 200.

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *