6 listopada 1988 r. GKS Jastrzębie 0:0 ŁKS Łódź

6 listopada 1988 r. GKS Jastrzębie 0:0 ŁKS Łódź
  • Sędziował: Ziober.

Składy:

  • GKS: Kretek – Zimnicki, Powiecko, Majer, Ryłko – Sak (63 Łuszczyński), Łuczak, Zięcik, Biczak, Swędera, Kuśmierski.
  • ŁKS: Bako – Leszczyński, Wenclewski, Soczyński, Ogrodowicz, Jasina, Chojnacki, Traczyk, Ziober, Grad (46 Stefański), Majak (63 Gajewski).

1988: GKS chciał, ale nie potrafił. ŁKS zadowolił się punktem

Jastrzębianie w tym czasie zamykali wraz z Szombierkami Bytom tabelę pierwszej ligi, nic więc dziwnego, że to oni w niedzielnej konfrontacji byli od początku spotkania stroną przeważającą.

Zachowawczo grających łodzian walczący o ligowy byt gospodarze próbowali skarcić – w 5. minucie Bogdan Kuśnierski trafił nawet w słupek, a w 10. – po kąśliwym strzale Józefa Ryłki świetną interwencją popisał się Jarosław Bako, niemniej ambitnym miejscowym brakowało argumentów, a że tego dnia lepszy piłkarsko ŁKS nie forsował tempa, widowisko do emocjonujących nie należało.

Co prawda w 70. minucie po podaniu Jacka Ziobera w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się najlepszy na boisku Marek Chojnacki, ale przyszły rekordzista pod względem liczby występów w ekstraklasie strzelił niecelnie i po przeciętnych zawodach drużyny, które w lidze spotkały się pierwszy raz w historii, podzieliły się punktami.

źródło: foto fb Marcin Boratyn

źródło: kslodz.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.