AHOJ, JIRZI!

AHOJ, JIRZI!

Miło nam poinformować, iż nasz klub pozyskał doświadczonego obrońcę zza naszej południowej granicy. W dniu dzisiejszym kontrakt z JKH GKS Jastrzębie podpisał pochodzący z Ostrawy Jirzi Klimiczek. Mierzący 184 cm wzrostu defensor złożył parafkę na rocznej umowie.

Jirzi Klimiczek nie jest dla kibiców JKH GKS Jastrzębie postacią anonimową. Miał okazję zaprezentować się naszym fanom w spotkaniu przeciw Enerdze Toruń, a ponadto zagrał również w meczu z Unią Oświęcim. Czeski obrońca przekonał do siebie sztab szkoleniowy JKH GKS Jastrzębie, efektem czego jest podpisany kontrakt.

Jirzi Klimiczek urodził się 30 listopada 1992 roku w Ostrawie i jest wychowankiem miejscowego HC Sareza. W czeskich rozgrywkach młodzieżowych reprezentował barwy HC Poruba i HC Vitkovice, natomiast już jako senior występował także w Energie Karlowe Wary, HC AZ Hawierzów oraz Orli Znojmo w międzynarodowej lidze EBEL, gdzie był podopiecznym znanego nam doskonale Jirziego Reznara. Następnie Klimiczek zdecydował o podjęciu wyzwania we Francji i Włoszech, gdzie bronił szeregów Epinal HC, Fassa Falcons, Chamonix HC i DR de Briancon.

Nowy defensor JKH GKS Jastrzębie ma na swoim koncie także grę dla reprezentacji Czech do lat osiemnastu oraz występ wraz z nią w Mistrzostwach Świata Juniorów w tej kategorii wiekowej.

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *