Ashera – najdroższy kot świata

Ashera – najdroższy kot świata

Ashera – najdroższy kot świata. Cena tej rasy naprawdę przyprawia o zawroty głowy! Ile kosztuje najdroższy kot świata? Lepiej się przygotuj! Przewiń niżej, aby znaleźć wszystkie dokładne informacje o rasie.

Ashera – najdroższy kot świata

Jest to najdroższy kot na świecie. Rasa jest sprzedawana po kilkakrotnie wyższej cenie niż koty Savannah. Mimo wysokiej ceny istnieje masa osób, które są chętne na zakup przedstawiciela rasy. Za takim futrzakiem trzeba jednak trochę poczekać – nawet do 9 miesięcy!

Ashera cena

Ile kosztuje najdroższy kot świata? Te futrzaki mogą kosztować nawet 74 000 – 338 000 zł. Cena zależna jest jednak od hodowli, a także generacji.

Ashera – kot dla alergików

Rasa ta miała powstać z myślą o osobach cierpiących na alergie. Niestety firma Lifestyle Pets przyznała, że cel udało się zrealizować tylko w 95%. Oznacza to, że rasa nie jest w 100% hipoalergiczna.

Ashera uczula jedna znacznie mniej niż inne koty. W swojej ślinie oraz gruczołach łojowych posiada bowiem mniej białka, które szkodzi alergikom.

Ashera historia

Rasa powstała dzięki skrzyżowaniu kota domowego z afrykańskim serwalem. Ta odmiana kotów została stworzona w Stanach Zjednoczonych przez firmę Lifestyle Pets, która zastrzegła nazwę rasy.

Ashera wygląd

Koty te osiągają bardzo duże rozmiary. Dorosły przedstawiciel rasy osiąga wagę od 10 do 15 kg. Stojąc na tylnych łapach mierzy około 120 cm.

Te piękne futrzaki swoim wyglądem przypominają małe leopardy. Posiadają smukłą sylwetkę, długą szyję oraz kończyny. Ich futro jest kremowe lub jasnobrązowe wraz z czarnymi cętkami i pręgami. Uszy są długie i stojące.

chcesz sie dowiedzieć więcej o wspaniałym kocie

czytaj na kochamy zwierzaki

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.