Automaty na butelki i puszki już w Pszczynie!

Gmina Pszczyna rozpoczyna pilotażowy program zbiórki plastikowych butelek i puszek- na terenie miasta pojawił się pierwszy automat do selektywnej zbiórki odpadów, do którego mieszkańcy mogą wrzucać wyselekcjonowane odpady, a jednocześnie zbierać fundusze na rozwój infrastruktury, zieleni i działań ekologicznych na swoim osiedlu lub w sołectwie!

Automat został usytuowany przy ulicy Dobrawy w pobliżu placu zabaw oraz stacji rowerów miejskich. Jest to pierwszy tego typu automat zewnętrzny w Polsce, który przyjmuje butelki i puszki! Jest on monitorowany i nie posiada wewnątrz środków finansowych- wydaje wyłącznie potwierdzenia w formie kuponu i przesyła informacje o przekazanych środkach do systemu komputerowego operatora.

Program trwa od 15 sierpnia br. do 30 czerwca 2020 roku. Zebrane w ten sposób środki zasilą fundusz osiedlowy lub sołectwa z przeznaczeniem na zakup elementów poprawiających estetykę i warunki przyjemnego spędzania czasu w okolicy oraz organizację akcji proekologicznych. Jeśli w danej okolicy brakuje zieleni, ławek, elementów małej architektury – to może być droga realizacji tych potrzeb. Za każdą oddaną butelkę lub puszkę na konto wybranego osiedla lub sołectwa trafi 10 groszy.

Jak skorzystać z automatu?

  1. Wrzuć butelkę lub puszkę do automatu.
  2. Wybierz z listy, na jakie osiedle lub sołectwo chcesz przeznaczyć środki.
  3. Możesz wrzucić jednorazowo więcej butelek lub puszek – środki się sumują.
  4. Odbierz kupon potwierdzający Twój wybór.

info: pless.pl.