Biegli na zdrowie Dawida!


W ostatnią niedzielę na terenie pubu Klubowa’62 odbyła się II JASTRZĘBSKA PIWNA MILA I LEONOWA MILA. Była to impreza charytatywna organizowana przez Fundację Familia, GKS 1962 Jastrzębie oraz stowarzyszenie Samorządne Jastrzębie dla Dawida Miernika.

W związku z tym, że w tym roku został otwarty oficjalny pub Klubu nie mogło być inaczej ta impreza musiała odbyć się m.in. na terenie naszego ogródka – mówi wiceprezes Paweł Duszyński. To był strzał w dziesiątce – na mecie pojawiło się ok 200 śmiałków- tych dużych i tych małych. Dodatkowo kibicować przyszły całe rodziny. Najmłodsi biegacze musieli pokonać 100, 200 albo 400 m wymagającej trasy pośród traw i drzewek.

Wszyscy doskonale dali sobie radę- wiedzieli, ze biegną dla zdrowia Dawida – mówi Ewelina Auguścik – prezeska stowarzyszenia Samorządne Jastrzębie. Nietypową rozgrzewkę dla dzieciaków przeprowadziła SMOCZYCA MALWINA – nie było więc opcji, żeby zabawa się nie udała- dodaje. Każde dziecko na mecie otrzymało soczek i pamiątkowy medal, a przed startem drobne upominki w pakiecie.

Po biegach odbyła się pamiątkowa dekoracja małych zwycięzców. Dzieciaki otrzymały nagrody ufundowane przez naszych sponsorów. Najmłodszy uczestnik miał 1,5 roku.


Biegi dla dorosłych były podzielone na 5 fal. Do pokonania było ok 1500m , a co 500 m przerwa na piwko . W tym roku złocisty, zimny napój rozlewany był przez Browar Jastrzębie. Uczestników można było podzielić na tych co szybko biegają i na tych co szybko piją piwo. Ci co potrafili robić obie te rzeczy w szybkim tempie stanęli na podium. Była zabawa, śmiechy, tańce, bardzo dużo pozytywnej energii. Wszyscy bawiliśmy się z myślą o zdrowiu Dawida. W tym roku nie mógł być z nami, ponieważ przeszedł poważną operację w Warszawie i stamtąd przesłali nam pozytywną energię – dodają organizatorzy.


Oczywiście wszyscy zapewniają , że trzecia edycja także się odbędzie. A pod koniec tygodnia będą oficjalne informację dotyczące zbiórki dla Dawida .