MARATON PISANIA LISTÓW 2019

06 grudnia 2019, godz. 14:00 do 22:00, ul. Staszica 10

Maraton Pisania Listów to akcja, która urosła do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka. W 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie. 

W tym dniu również jastrzębianie będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. 06 grudnia w Jastrzębiu-Zdroju w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II rusza kolejny Maraton Pisania Listów. Wystarczy przyjść i napisać list. 

W czasie maratonu powstają odręczne listy w obronie konkretnych osób, których prawa człowieka zostały złamane. To piszący zdecyduje, kogo chce bronić spośród dziesięciu tegorocznych bohaterów z Kanady, Meksyku, Białorusi, Grecji, Filipin, Chin, Egiptu, Iranu, Nigerii czy Sudanu, którzy walczą m. in. o prawo do godnego życia, o prawo do obrony, o prawo do życia w środowisku niezatrutym rtęcią, o prawo pomocy innym, o sprawiedliwe wyroki, są przypadkowymi ofiarami nadużyć policji. 

Listy, które powstaną będą miały ogromne znaczenie, ponieważ mogą zmienić sytuację wielu niesprawiedliwie potraktowanych osób. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której solidaryzujemy się w walce o prawa człowieka na całym świecie i możemy realnie wpłynąć na poprawę sytuacji ludzi, których prawa człowieka zostały złamane. Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się kogoś uratować. 

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Napisz list, zmień życie.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.