NADRABIAMY DERBOWE ZALEGŁOŚCI

Ten mecz miał odbyć się niemal miesiąc temu, ale z powodów niezależnych od naszego klubu nie doszedł do skutku. Dlatego właśnie w najbliższą sobotę o godz. 18:30 JKH GKS Jastrzębie podejmie na Jastorze w zaległym derbowym pojedynku ekipę GKS Katowice, z którą niespełna dobę później rozegra mecz wyjazdowy. Stawką obu spotkań są zarówno ekstraligowe punkty, jak i awans do finału Pucharu Wyszehradzkiego.

Ekipę z Katowic od nowa buduje w tym sezonie fiński trener Risto Dufva. Aktualnie nasz sobotni rywal spisuje się poniżej oczekiwań, choć początek sezonu miał bardzo udany – wszak we wrześniu katowiczanie zanotowali komplet zwycięstw, pokonując m.in. GKS Tychy. Potem jednak zespół Grzegorz Pasiuta zaliczył ostre hamowanie (rozpoczęte porażkami z Unią Oświęcim i Zagłębiem Sosnowiec), którego finałem była poniesiona we wtorek klęska w Nowym Targu z rozpędzonym ostatnio Podhalem. Efekt? Czwarte miejsce i utrata kontaktu z ekstraligowym podium. Nie na to liczono w Katowicach. W związku z tym w sobotę i niedzielę możemy spodziewać się meczów z rywalem niezwykle zmotywowanym do walki.

Wynik sobotnio-niedzielnego dwumeczu należy uznać za sprawę otwartą. Wprawdzie w okresie przygotowawczym jastrzębianie wygrali z GKS Katowice oba sparingi, ale o sierpniowych starciach towarzyskich nikt już nie pamięta. Przypomnijmy, co o naszym weekendowym przeciwniku mówił niedawno Maciej Urbanowicz, który wrócił na Jastor właśnie z Katowic. – GKS Katowice to kolektyw posiadający wiele silnych stron. Mają w składzie bardzo dobrych Polaków, w tym Grzegorza Pasiuta czy Marcina Kolusza, ale również ciekawych obcokrajowców, choćby Szweda Robina Rahma w bramce. Nasz konkurent to ekipa z potencjałem na mistrzostwo Polski, ale nie boimy się ich. Pokazaliśmy już, że potrafimy grać z Katowicami. Jeśli u nas wszystko „zatrybi”, to jesteśmy w stanie z nimi wygrać – mówił kapitan JKH GKS Jastrzębie.

Spokojnie do derbów podchodzi także trener Robert Kalaber, który odniósł się do sobotnio-niedzielnego ekstraligowo-pucharowego dwumeczu podczas konferencji prasowej po zwycięskim starciu z Comarch Cracovią. – Puchar Wyszehradzki oczywiście nadal nas interesuje, ale był dla nas szczególnie istotny jako element przygotowań do sezonu. Teraz spotkań jest aż za dużo i gdybyśmy mieli walczyć jeszcze w następnych meczach… Dlatego dla nas będzie to „normalna” kolejka. Moim zdaniem z tamtego spotkania miał być walkower, ale decyzja jest taka, jaka jest. Do tego meczu przygotowujemy się według planu i będziemy grali o zwycięstwo. Zrobimy maksimum, aby zdobyć kolejne punkty – powiedział Kalaber.

A zatem zapraszamy na Jastor! Mecz przypadnie na Dzień Zaduszny, w samym środku nieco przedłużonego weekendu. Zachęcamy do wsparcia dla naszej drużyny nie tylko „duchem”, ale i ciałem – liczymy na to, że fani z trybuny głównej przyłączą się do dopingu ze strony Klubu Kibica JKH GKS Jastrzębie i wspólnie stworzymy niezapomniane widowisko!

Przypomnijmy, że na mecz przy Leśnej z GKS Katowice obowiązują karnety ekstraligowe. Bilety można zakupić on-line na www.bilety.jkh.pl.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2019/2020


JKH GKS JASTRZĘBIE
7. KOLEJKA
02.11.2019, godz. 18:30
Sędziują: K. Kozłowski, W. Marczuk

GKS KATOWICE
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
17
(15-1-0-1)
ZWYCIĘSTWA13
(12-1-0)
124BRAMKI93
BILANS MECZÓW
(Jastrzębie)
10
(10-0-0)
ZWYCIĘSTWA
5
(5-0-0)
77BRAMKI42

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach – dogrywce – karnych – walkower

źródło:jkh

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *