NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ!!!

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie ostrzega, że w ostatnim czasie wzrosła liczba prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.

W rozmowie przez telefon oszuści podają się za wnuczka lub kolegę wnuczka i proszą o pomoc finansową w związku z zaistniałym wypadkiem, w którym bliski rzekomo brał udział.  W międzyczasie słuchawka zostaje podana fałszywemu policjantowi, który stanowczo prosi o wybranie nr 997, zaś przyszłe ofiary w emocjach zapominają się rozłączać.

W efekcie  ofiara cały czas rozmawiają z oszustem. Nie przypuszcza, że doszło jedynie do przekazania słuchawki innemu przestępcy, od którego ofiara otrzymuje instrukcję dotyczące przekazania pieniędzy. Dodatkowo fałszywy policjant, przez cały czas trwania połączenia zastrzega, żeby jego rozmówca nikomu nie mówił o tej sytuacji, nawet najbliższym, ponieważ telefony są na podsłuchu i to mogłoby zaszkodzić sprawie.


Pamiętajmy !! Bądźmy czujni i ostrożni, a przede wszystkim podejrzliwi w sytuacjach, kiedy mamy wątpliwości co do wiarygodności przekazywanej informacji. Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy.

źródło:pawlowice.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.