NOWY RADIOWÓZ DLA JASTRZĘBSKEJ DROGÓWKI

NOWY RADIOWÓZ DLA JASTRZĘBSKEJ DROGÓWKI

Na jastrzębskich ulicach pojawił się kolejny nowy, oznakowany radiowóz. Nowoczesny VW Crafter wykorzystywany będzie w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego. Zakup nowego wyposażenia był możliwy dzięki finansowemu wsparciu lokalnych władz samorządowych. Podczas uroczystości przekazania nowego sprzętu symboliczne kluczyki do auta z rąk Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój otrzymał Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Na jastrzębskich ulicach można zobaczyć kolejny nowy radiowóz. Zakup VW z silnikiem Diesla był możliwy dzięki finansowemu wsparciu samorządu lokalnego. Połowa wartości nowego radiowozu sfinansowana została przez Urząd Miejski w Jastrzębiu-Zdroju. Symboliczne kluczyki do nowego craftera z rąk Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój odebrał Komendant Miejski Policji w Jastrzębiu-Zdroju mł. insp. Mirosław Jordan. W trakcie uroczystości komendant podziękował Pani Prezydent Annie Hetman oraz Przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Szereda za wsparcie, która ma bardzo znaczący wpływ na wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.

Vw Crafter jest to tzw. pojazd APRD, czyli Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego. W przedziale biurowym znajdują się cztery siedziska, dwa stoliki na szynach przesuwnych, na których umiejscowione są dwa laptopy oraz urządzenie wielofunkcyjne. Policjanci mają tam do dyspozycji szafy na dokumentację, profesjonalny aparat fotograficzny a nade wszystko najnowsze urządzenie do badania stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu. Przedział trzeci, tzw. magazynowy, w którym znajdują się stojaki oraz uchwyty pozwalające na bezpieczne przewożenie urządzeń specjalistycznych.
Użytkującym samochód policjantom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi!

źródło : policja jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.