Pocztówka z Bled

Przed Wami druga część „pocztówek”! Tym razem opowiem Wam kilka słów o słoweńskiej miejscowości, która nazywa się Bled. Miałam okazję się w niej zatrzymać przy okazji podróży do włoskiego miasteczka, ale o nim opowiem następnym razem… Tak jak obiecywałam wcześniej na Facebooku jas24info pojawi się album ze zdjęciami z Bled- mam nadzieję, że to miejsce również Was urzeknie i sami też kiedyś tam zajrzycie!

A oto kilka rzeczy, dla których warto tam pojechać…

  1. Bled jest bardzo malownicze! Leży pomiędzy górami i rozciąga się tam jezioro z niesamowicie czystą wodą.
  2. W jeziorze można zaobserwować mnóstwo ryb, a także rosnące w niej piękne lilie wodne.
  3. Wokół jeziora można urządzić sobie malowniczy spacer, ponieważ jest tam chodnik, który je otacza.
  4. Na jeziorze znajduje się mała wysepka, na której stoi śliczny kościółek, aby się do niego dostać jest tylko jedna droga- mam na myśli przeprawę łódką lub motorówką!
  5. Na jednym za wzniesień stoi zamek, który także wart jest odwiedzenia.
  6. Jeśli jesteś miłośnikiem testowania nowych smaków to miejsce przypadnie Ci do gustu! Przy brzegu rozstawione są małe budki ze słoweńskimi przysmakami przygotowywanymi na bieżąco.
  7. Można tam także znaleźć kilka zabawnych i pomysłowych rzeczy- takich jak stoliki oraz krzesełka z ogromnych korków do wina przy jednej z knajpek!
  8. Nie brakuje także tras dla zapalonych rowerzystów.
  9. Zakochani, którzy przyjeżdżają do Bled mogą uwiecznić swoją wizytę zapinając kłódkę na pomoście oraz robiąc sobie zdjęcie w wielkim sercu, do którego ustawiają się kolejki.
  10. Bled to idealne miejsce dla całych rodzin, zakochanych, rowerzystów- czego chcieć więcej…?

Podsumowując… Bled, czyli słoweńskie miasteczko pomiędzy Alpami można odwiedzić przejazdem lub zostać tam na kilka dni. Ja byłam tam przejazdem i wiem, że było warto!

W następnej „pocztówce” opowieść o włoskim miasteczku oraz niesamowitej słoweńskiej piekarni!

autor: Vanessa Wójciak