POTRĄCENIE PIESZEJ, APEL POLICJANTÓW — NOŚMY ODBLASKI !!!

POTRĄCENIE PIESZEJ, APEL POLICJANTÓW — NOŚMY ODBLASKI !!!

Wczoraj na ulicy Rybnickiej w Jastrzębiu-Zdroju doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana przechodziła przez jednię poza przejściem dla pieszych. Została przewieziona do szpitala. Apelujemy do uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność na drodze. Niestety jesienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu. Padający deszcz, mgła i szybko zapadający zmrok sprawiają, że kierowcy znacznie później dostrzegają pieszych i rowerzystów. Nośmy odblaski! One mogą uratować nam życie!


Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 19:00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Rybnickiej. Kierujący renault, 52-letni jastrzębianin potrącił przechodzącą przez jezdnię pieszą. Warunki atmosferyczne w momencie zdarzenia były bardzo trudne: opady deszczu, zapadający zmrok, kobieta była ubrana na ciemno. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia ratunkowego, która zabrała poszkodowaną do szpitala. 64-letnia kobieta doznała złamania ręki prawej oraz ogólnych potłuczeń ciała. Kierujący samochodem był trzeźwy. Jastrzębscy śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują:
Apelujemy do wszystkich pieszych użytkowników dróg o zasadę ograniczonego zaufania i szczególną ostrożność, nawet jeśli poruszają się po oznakowanym przejściu dla pieszych, które powinno gwarantować im bezpieczeństwo. Ułamek sekundy nieuwagi kierowcy często może zadecydować o czyimś życiu…
Każdy pieszy i rowerzysta powinien mieć na uwadze swoje bezpieczeństwo i zadbać o to, aby być widocznym. Latarka, kamizelka lub jakikolwiek element odblaskowy sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Dlatego też pieszych i rowerzystów zachęcamy do noszenia odblasków w porze od zmierzchu do świtu bez względu na to, czy znajdują się na leśnym odcinku drogi, czy też w centrum miasta. Dzięki temu kierowcy zyskują cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *