Poznajmy się: Mikrusy JKH GKS

Poznajmy się: Mikrusy JKH GKS

W listopadzie i grudniu zaprezentowaliśmy Wam zespoły młodzieżowe JKH GKS Jastrzębie z roczników młodzików, żaków starszych i żaków młodszych. Dziś w ramach cyklu „Poznajmy się” zachęcamy do zapoznania się z naszą ekipą mikrusów – to im będziemy kibicować w ekstralidze za mniej więcej dziesięć lat! Na razie jednak skupimy się na wspieraniu tej drużyny w zmaganiach o triumf w turnieju „Czerkawski Cup 2020”. Jak zwykle liczymy, że również za sprawą tej lektury poczujecie się zachęceni do odwiedzenia Jastora także przy okazji spotkań naszej młodzieży.

Na zdjęciu:
W górnym rzędzie od lewej: Tobiasz Bigos (trener), Aleksander Rzekanowski, Szymon Zachariasz, Antoni Galant, Łukasz Sikora, Wojciech Jacak, Paweł Górny, Mateusz Wałęga, Petr Bolek (trener bramkarzy).
W środkowym rzędzie: Damian Maciejewski, Dominika Pobidyńska, Michał Kijas, Szymon Nowak, Antoni Oleksy, Mateusz Krzyształa, Julia Zawolik, Maksymilian Nietrzebka.
W dolnym rzędzie: Filip Breske, Olaf Dylewski, Jan Woźniak, Marek Kucaj, Jakub Zając, Kacper Jasnos, Maksymilian Szczęsny.
Nieobecni na zdjęciu: Dawid Nowak i Marek Kucaj.

Kadrę mikrusów tworzą najmłodsi zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy niedawno zakończyli szkolenie w grupach naborowych, w związku z czym głównym trenerem jest tu Tobiasz Bigos – zarazem koordynator naboru. Mikrusy to hokeiści urodzeni w latach 2009 i 2010. Ponadto dołączeni do nich zostali najbardziej obiecujący zawodnicy z rocznika 2011.

Nasi najmłodsi hokeiści uczestniczą w rozgrywkach Śląskiej Ligi Mikrusów z udziałem jedenastu zespołów z naszego regionu (obok JKH GKS grają tu także: FS Katowice, RTH Ruda Śląska, Kojotki Naprzód Janów, MOSM Tychy, Unia Oświęcim, Naprzód Janów I, Naprzód Janów II, Zagłębie Sosnowiec I, Zagłębie Sosnowiec II, Polonia Bytom). Po pierwszej rundzie liga została podzielona na „silniejszą piątkę” (do której nasz zespół uzyskał awans) i „słabszą szóstkę”. Warto podkreślić, że tak młode roczniki rywalizują w lidze tylko na Śląsku.

  • Rocznik 2010 jest głównie przygotowywany pod kątem Czerkawski Cup 2020, który uważany jest za „nieoficjalne mistrzostwa Polski”. W związku z tym staramy się nieco bardziej ogrywać zawodników urodzonych w tym roku. Z kolei hokeiści z rocznika 2009 częściej trenują i grają z żakami młodszymi. Dlatego z pewnym dystansem traktujemy wyniki uzyskiwane w Śląskiej Lidze Mikrusów, ponieważ na ten sezon mamy inne priorytety – informuje Mariusz Bernacki. Jak już informowaliśmy, nasz zespół z sukcesem przebrnął kwalifikacje do finałów Czerkawski Cup, które odbędą się na początku marca na Stadionie Narodowym.

Należy także dodać, że zawodnicy z rocznika 2010 na przełomie zimy i wiosny będą reprezentowali nasz klub w Ogólnopolskim Turnieju Mini-Hokeja, który odbędzie się na Jastorze z udziałem setek zawodników z całej Polski.

Zadanie „Szkolenie i współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży JKH GKS Jastrzębie” dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat tego zespołu (kadra, terminarz spotkań) na podstronie: https://jkh.pl//mikrusy.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.