Przyjdź z miśkiem na derby!

Przyjdź z miśkiem na derby!

Piątkowy wieczór na Jastorze upłynie pod znakiem wielkich emocji. O godz. 18:00 rozpoczną się derby JKH GKS Jastrzębie z GKS Katowice, których stawką są nie tylko ekstraligowe punkty (tu liczymy na podtrzymanie passy przez naszych zawodników), ale też zebranie jak największej liczby maskotek w ramach dorocznej akcji „Teddy Bear Toss” (i tu liczymy na Was!).

W tym sezonie jastrzębianie i katowiczanie mierzyli się ze sobą dwukrotnie, przy czym miało to miejsce w ciągu zaledwie niespełna trzydziestu godzin. 2 listopada na Jastorze JKH GKS zwyciężył 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) po trafieniach Radosława Sawickiego i Kamila Górnego. Natomiast dzień później nasz zespół zdobył katowicką „Satelitę”, wygrywając na wyjeździe 3:2 (1:0, 0:0, 2:2) za sprawą goli wspomnianego Sawickiego, a także Artema Iossafova i Martina Kasperlika. Co ciekawe, Radosław Sawicki w poprzednim sezonie grał w… GKS Katowice, a zatem na jego „sposób” na dawnych kolegów będziemy liczyć także w Mikołajki! Dodajmy, że ten ekstraligowy pojedynek dał także podopiecznym Roberta Kalabera awans do finału Pucharu Wyszehradzkiego.

Aktualna sytuacja w GKS Katowice jest niełatwa, bowiem po odejściu trenera Risto Dufvy zespół stara się odbudować Piotr Sarnik. W ostatnich sześciu meczach nasi piątkowi rywale wygrali trzykrotnie, w tym z GKS Tychy i Unią Oświęcim. Musieli także uznać wyższość Comarch Cracovii i, we wtorek, Podhala Nowy Targ. Dlatego minimalnie większe szanse należy chyba przyznać naszej drużynie, podbudowanej zwycięstwami z Tychami i Cracovią. Jednak jak zwykle wszystko zweryfikuje lód.

W pojedynku z Katowicami na tafli nie zobaczymy (obok Jesse Rohtli i Jana Sołtysa) także Henricha Jabornika i Patryka Matusika, którzy nadal leczą urazy. Ponadto nie wystąpi również powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski Kamil Wałęga. Możemy natomiast liczyć, że do gry powrócą Radosław Nalewajka i Dominik Jarosz, przy czym w przypadku tego ostatniego napastnika jest jeszcze mały znak zapytania i tu decyzja zostanie podjęta w dniu meczu.

Na koniec jeszcze raz przypominamy o akcji „Teddy Bear Toss”. Przynieście ze sobą nowe, zapakowane maskotki, które rzucicie na lód po pierwszej bramce dla JKH GKS Jastrzębie. Apelujemy, aby były dobrze zabezpieczone – wszak „spadają” one ze sporej wysokości na mokry lód, a chcemy przecież, aby w całości trafiły do małych beneficjentów naszej akcji.

(PS. Z okazji Mikołajek na Jastorze czeka na Was słodka niespodzianka, ale nie mówcie nikomu, że się wygadaliśmy…)

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.