Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy lapbook "Powstania Śląskie 1919-1921"

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy lapbook "Powstania Śląskie 1919-1921"

23 grudnia 2019 roku miało miejsce rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu na najlepszy lapbook „Powstania Śląskie 1919-1921”, zorganizowanego w ramach 100 rocznicy Powstań Śląskich przez Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Śląskiego Pan Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Pani Anna Hetman oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Organizatorzy otrzymali 40 prac z całego kraju, spośród których jury pod przewodnictwem Dyrektor Szkoły Pani Darii Gieroń wyłoniło zwycięzców.

I miejsce ex aequo zajęli – Wiktoria Bugdol ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 38 w Zabrzu

oraz Dominika Baran z III LO w Jastrzębiu-Zdroju;

II miejsce ex aequo – Karolina Stalmach z Zespołu Szkół Specjalnych w Orzeszu oraz Julia Kłak z III LO w Jastrzębiu-Zdroju;

III miejsce ex aequo – Aleksandra Tkacz z Zespołu Szkół Specjalnych w Orzeszu oraz Magdalena Szulik z SP nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju.

Wyróżnienia otrzymali: Weronika Zduniak i Wiktoria Faruga z Zespołu Szkół Specjalnych w Istebnej,Szymon Olejnik z Zespołu Szkół nr 33 w Bydgoszczy, Anna Staniek z Zespołu Szkół przy Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, Agnieszka Kacprzak i Klaudia Mucha z III LO w Jastrzębiu-Zdroju.

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za upamiętnienie powstańców śląskich, którzy 100 lat temu walczyli o powrót Górnego Śląska do Polski.

Paweł Czarnuch Sylwia Piszczek

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.