Siatkarski rok kończymy wyjazdowym meczem w Gdańsku

Siatkarski rok kończymy wyjazdowym meczem w Gdańsku

Przed naszym zespołem ostatni mecz w 2019 roku, który rozegramy w ramach 11. kolejki PlusLigi na wyjeździe z Treflem Gdańsk.

Niedzielne starcie w gdańskiej Ergo Arenie będzie szesnastym meczem Pomarańczowych licząc wszystkie spotkania rozegrane w PlusLidze oraz Lidze Mistrzów w sezonie 2019/2020. Nasz zespół jest w świetnej formie – wygrał ostatnich dziewięć spotkań z rzędu. – Na koniec został nam najdłuższy wyjazd. Będzie to nasz ostatni mecz przed przerwą, damy z siebie wszystko, włożymy całe serce, by zakończyć tę część sezonu dziesiątym zwycięstwem z rzędu i trzema punktami – mówi Dawid Konarski, atakujący JW.

Dla niego oraz innych reprezentantów kraju będzie to czas na regenerację, natomiast zawodnicy zagraniczni udadzą się w większości na turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich. W turnieju w Berlinie wezmą udział: Lukas Kampa, Christian Fromm, Julien Lyneel oraz trener Slobodan Kovać, zaś w turnieju strefy NORCECA: Graham Vigrass oraz Arturo Iglesias.

Najbliższy mecz w 2020 roku Pomarańczowi zagrają dopiero 15 stycznia. Na ten dzień zaplanowano spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski.

Wracając do niedzielnej konfrontacji, naszą drużynę czeka trudny pojedynek. Trefl pod wodzą Michała Winiarskiego spisuje się bardzo dobrze, zajmując obecnie 5. miejsce w lidze. Wysoką formę prezentuje zwłaszcza dwójka skrzydłowych Trefla: Bartosz Filipiak oraz Paweł Halaba.

Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Polsat Sport. Początek meczu o godzinie 14:45.

Źródło: Jastrzębski Węgiel

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.