ŚLĄSCY DRWALE NA START

Gmina Wędrynia zaprasza w najbliższą niedzielę na kolejną edycję zmagań najlepszych śląskich drwali. Rywalizacja, którą zaplanowano w miejscowym parku, została przygotowana z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i amatorach.

Zawodnicy zmierzą siły w takich dyscyplinach, jak wymiana łańcucha, ścinka na celność, okrzesywanie drzewa, cięcie na podkładce i kombinowane cięcie. Publiczność będzie mogła natomiast sprawdzić swoje umiejętności w zakresie dokładnego posługiwania się siekierą oraz wbijania gwoździ. Również pozostałe atrakcje dla dzieci i dorosłych będą miały związek z obróbką drewna. W programie tej ciekawej imprezy znalazły się także między innymi pokaz rzeźbienia piłami spalinowymi, wystawa sprzętu leśnego, pedagogika leśna, ale też przejażdżki konne i inne zabawy dla dzieci. Nie zabraknie oczywiście dobrej kuchni regionalnej.

– „Śląski drwal” to jedno z ważniejszych wydarzeń, które realizujemy wspólnie z naszą gminą partnerską Goleszów. W jej organizację włączają się co roku miejscowe organizacje społeczne, w tym również Polski Związek Kuklturalno-Oświatowy – powiedział Bogusław Raszka, zastępca wójta Wędryni i prezes MK PZKO w Wędryni w jednej osobie.

POLECAMY

źródło: Głos :GAZETA POLAKÓW W REPUBLICE CZESKIEJ