STRACIŁ PRAWO JAZDY

Zdobycie prawa jazdy nie jest rzeczą łatwą. Godziny poświęcone na żmudną naukę przepisów ruchu drogowego, wielokrotne czytanie kodeksu, tysiące rozwiązanych testów, a na koniec stresujące egzaminy… Niestety czasem euforia po zdobyciu upragnionego prawa jazdy przesłania zdrowy rozsądek. Przekonał się o tym 18-latek, który „natknął się” na policyjną grupę SPEED, akurat wtedy, gdy w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Tym sposobem nastolatek cieszył się swoim „prawkiem” zaledwie 41 dni…

Policyjna grupa SPEED na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymała 18-letniego kierującego osobowym volkswagenem, który pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę. Po zatrzymaniu przez mundurowych młody mężczyzna dowiedział się, że prawo jazdy zostanie mu zatrzymane na 3-miesiące z uwagi na jazdę 104 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nastolatek został także ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia także na ulicy Pszczyńskiej został zatrzymany kierujący motocyklem honda, który poruszał się z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego również zatrzymano prawo jazdy, a w zamian „podarowano” mandat i 10 punktów karnych.

APELUJEMY!

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.