We wtorek mecz z... 2020 roku

We wtorek mecz z... 2020 roku

Wprawdzie w najbliższy wtorek większość ekip ekstraligi ma wolne, ale nie dotyczy to JKH GKS Jastrzębie i Comarch Cracovii, które o godz. 18:00 rozpoczną pojedynek… czwartej rundy spotkań. Ten mecz pierwotnie był zaplanowany na 10 stycznia 2020 roku, ale z uwagi na awans „Pasów” do finału Pucharu Kontynentalnego odbędzie się równo miesiąc wcześniej.

Dla podopiecznych Roberta Kalabera wtorkowe starcie będzie okazją do kolejnego rewanżu za porażkę w ćwierćfinale play-off 2018/2019. W trzech dotychczasowych meczach z Cracovią górą byli jastrzębianie, którzy 29 września zwyciężyli na wyjeździe 4:2 (1:1, 1:0, 2:1), zaś 29 października zanotowali wynik 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) u siebie. Trzeci pojedynek na linii jastrzębsko-krakowskiej odbył się zaledwie tydzień temu w Krakowie i wówczas JKH GKS ponownie pognębił drużynę trenera Rudolfa Rohaczka, odwracając wynik po nieudanej pierwszej tercji i ostatecznie triumfując 3:2 (0:2, 2:0, 1:0).

Aktualnie zatem w tegorocznych zmaganiach „z Pasami” mamy na koncie komplet dziewięciu punktów przy bramkach 12:6. Na tuzin goli złożyły się trafienia Dominika Pasia, Kamila Wałęgi, Jesse Rohtli, Arkadiusza Kostka, Martina Kasperlika (wszyscy po dwa razy) oraz Artema Iossafova i Łukasza Nalewajki. Spośród nich we wtorek nie zobaczymy Rohtli (długotrwała kontuzja) i Wałęgi, który został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Tym bardziej cieszyć musi, że po urazach do drużyny wrócili Henrich Jabornik czy Patryk Matusik.

Zapraszamy na Jastor! Przy takim tempie ekstraligowych zmagań każda minuta Waszego dopingu jest na wagę złota!

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.