WYWAŻYLI DRZWI, GDY USŁYSZELI WOŁANIE O POMOC

WYWAŻYLI DRZWI, GDY USŁYSZELI WOŁANIE O POMOC

Dzięki zgłoszeniu sąsiadów policjanci uratowali kobietę wraz z dzieckiem. Mundurowi wyważyli drzwi i weszli do mieszkania, gdzie znajdowała się rodzina i oprawca. Agresywny partner został zatrzymany.

W sobotę rano, kilka minut po godzinie 5.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek Jastrzębia-Zdroju, która powiadomiła, że słyszy wołanie o pomoc oraz krzyki dziecka dobiegające z sąsiedniego mieszkania. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol. Nikt nie reagował na pukanie do drzwi. Mundurowi w trakcie interwencji usłyszeli głos kobiety wzywający pomocy. Ponieważ liczyła się każda sekunda, a wszelka zwłoka mogła jedynie pogorszyć sytuację, policjanci wraz ze strażą pożarną zdecydowali się na wyważenie drzwi. Kiedy weszli do mieszkania, zauważyli kobietę z dzieckiem i mężczyznę. Agresywny oprawca nie chciał opuścić mieszkania, został zatrzymany przez mundurowych.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby również reagowali na każdy przypadek mogący wskazywać, że ktoś może potrzebować pomocy. Bezzwłocznie należy wtedy poinformować policjantów, dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Nie bądźmy obojętni! Dzięki takim sygnałom odpowiednie służby w porę zareagują i dotrą do osób potrzebujących pomocy. Być może to właśnie dzięki zgłoszeniu uratują ich życie!

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *